3 powody, dla których powinieneś aktualizować urządzenia z OS Android

11 sierpnia 2020
Autor: Aspekt
Czas czytania: 4 minuty

Konieczność aktualizowania systemów operacyjnych w urządzeniach firmowych jest niepodważalna. Jednak doświadczenie pokazuje, że nie jest to norma. Zaniedbania są efektem braku wiedzy, nieznajomości zalet i zagrożeń.

Przeczytajcie artykuł, w którym przypomnimy, dlaczego należy pracować w zaktualizowanym środowisku informatycznym, a także zaprezentujemy Honeywell Mobility Edge, czyli jedną z najlepszych na rynku, platformę dla systemu Android.

3 główne powody aktualizacji

Podstawowe powody aktualizacji można ująć w trzech punktach. Nowe wersje Androida zazwyczaj zawierają:

  1. Znaczące ulepszenia systemowe,
  2. Zwiększenie ochrony bezpieczeństwa i prywatności,
  3. Rozszerzenia i możliwości interfejsów API, które pozwalają aplikacjom innych firm na interakcję z urządzeniem i danymi.

Nowa edycja Androida

Każda kolejna wersja Androida niesie za sobą szereg usprawnień. Poczynając od poprawienia zauważonych błędów z wersji poprzedniej po dodanie nowych możliwości, oznacza to również większą intuicyjność i praktyczność.

Mobility Edge

To platforma sprzętowa i programowa do komputerów mobilnych, która zwiększy nie tylko bezpieczeństwo twoich urządzeń, ale i ich wydajność. Zapewnia również szybsze przechwytywanie danych i bezpieczniejszą, ulepszoną komunikację pracowników. Jest to ujednolicone, intuicyjne środowisko ułatwiające adaptację użytkownikom.

Najlepsze praktyki Google dotyczące aktualizacji

Podstawową rekomendacją Google Android jest utrzymywanie urządzeń w najnowszej wersji systemu operacyjnego i wydaniach konserwacyjnych. Tylko w taki sposób można zapewnić im najnowszą wersję zabezpieczeń, ponieważ wiele dodatków do funkcji ochronnych dostarczanych jest wraz z nową wersją systemu operacyjnego. Warto pamiętać, że Android wspiera urządzenia do 3 lat od daty zakupu. Implementowanie poprawek nowej wersji systemu do poprzedniej, z definicji mniej bezpieczne, nie jest obsługiwane przez Google. Skomplikowanie brzmiący proces wdrożenia ułatwia program Android Enterprise Recommended, który usprawnia wybieranie i synchronizacje urządzeń z Androidem oraz odpowiednich usług i zarządzanie nimi.

ZADAJ NAM PYTANIE

Cyberbezpieczeństwo

Brak aktualizacji prowokuje zagrożenia. Wiele sieci systemowych opartych jest na wykorzystywaniu wspólnej, wirtualnej przestrzeni. Aktualizowanie jej poszczególnych segmentów jest bardzo ważne, ponieważ każdy element pracuje na wspólne bezpieczeństwo. Podczas cyberataku hakerzy szukają luk systemowych, przerw wykorzystywanych jako bramy, przez które przenikają w głąb sieci. Luki powstają m.in. w wyniku zaniedbań związanych z aktualizowaniem systemu operacyjnego.

Efekty awarii sieciowych, ataków hakerskich, instalacji złośliwego oprogramowania mogą mieć różne skutki - od utraty produktywności, przez zakłócenia w świadczeniu usług, po kradzież danych poufnych.

Najczęstszym łupem cyberprzestępców są obecnie właśnie dane poufne, w tym dane osobowe. Co więcej, niewłaściwe zabezpieczenie baz danych w sieci wiąże się z niewypełnieniem obowiązków dotyczących ochrony danych osobowych (RODO) i objęte jest wysokimi karami nakładanymi przez organy regulacyjne. Aktualizowanie systemów operacyjnych jest więc przejawem profesjonalizmu, odpowiedzialności, dbałości o bezpieczeństwo kontrahentów i własne.

Co znajduje się w nowszej odsłonie Androida

Nowsze wersje Androida zawierają elementy wykraczające poza drobne poprawki, które wprowadzane są przez Google w tzw. łatkach. Zawierają także rozszerzenia i ograniczenia do interfejsów API pozwalające innym aplikacjom na interakcję z urządzeniem.

Ważne jest, aby zrozumieć, że nowych funkcji, wpisanych do odświeżonej wersji systemu operacyjnego, nie można przywracać do poprzednich edycji systemu operacyjnego. Nawet jeśli są one nadal obsługiwane przez Google.

Masz pytania dotyczące aktualizacji systemu? Zwróć się do naszych specjalistów. Wykorzystaj naszą wiedzę w pełni bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań.

  • Wybierz dogodną dla siebie datę konsultacji, klikając w poniższy przycisk
  • Nasi eksperci oddzwonią do Ciebie w wybranym terminie
  • Bezpłatna konsultacja potrwa 15 minut

BEZPŁATNA KONSULTACJA

Najwyższy czas, by przejść na OS Android! Dlaczego? Posłuchaj naszego podcastu!

Przeczytaj też najczęściej zadawne pytania dotyczące migracji do OS Android -> FAQ migracji do OS Android

FORMULARZ KONTAKTOWY

Formularz kontaktowy

Masz pytania lub potrzebujesz wyceny? Wyślij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

‹ Wróć do listy aktualności

Zebra
Honeywell
Adventech Dlog
Soti
Extreme
ProGlove
Nice label
Datalogic
Printronix Auto ID
51T Charging
Gamber Johnson
RAM Mounts.png

Adres korespondencyjny:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Męczenników Oświęcimia 40, 41-922 Radzionków

tel. 32 388 08 80
zapytania@aspekt.net.pl

Adres rejestrowy:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 11/E6
40-082 Katowice

NIP: 6262687188
REGON: 276 465 720
KRS: 0000122442

Sąd Rejonowy Katowice - Wschód, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał Zakładowy: 272 500,00 PLN

Formularz kontaktowy

Masz pytania lub potrzebujesz wyceny? Wyślij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.