5 powodów aby zainwestować w skanery Zebry o rozszerzonym zasięgu z serii 3600

5 maja 2020
Czas czytania: 4 minuty

Wymagania klientów wywierają ciągły wpływ na logistyczne operacje firm. Oczekiwania na szybkie, sprawne i bezpieczne dostawy rosną w gwałtownym tempie. Magazyny szukają dokładnego, wszechstronnego i szybkiego rozwiązania, aby poradzić sobie z każdym możliwym zleceniem.

Odpowiedzią na wyzwania logistyczne są skanery magazynowe Zebra 3600

Administratorzy magazynów starają się wykorzystać zarządzaną przestrzeń w możliwie najbardziej efektywny sposób, każde miejsce na magazynowej półce jest zagospodarowane, wszystko po to, aby uzyskać największą możliwą pojemność hali i maksymalnie zredukować koszty przechowywania towaru.

Ustawianie w wolnej pionowej przestrzeni pudeł z towarem sprawia, że nierzadko są one powciskane w przypadkowy sposób, w szczeliny znajdujące się w trudno dostępnych miejscach, a ich kody kreskowe znajdują się poza zasięgiem blisko-zasięgowych skanerów.

Badania na temat poprawy efektywności pracy magazynów wskazały rozwiązanie, które zaoszczędzi wiele wysiłku i czasu w dotarciu do tych trudno dostępnych, ukrytych kodów. Rozwiązanie, które będzie efektywne, wszechstronne i dokładne, a przecież właśnie te cechy definiują sukces nowoczesnego magazynu. Tym rozwiązaniem są skanery daleko zasięgowe takie jak skanery Zebra z serii 3600.

Zalety skanerów Zebra 3600

Poznaj 5 cech skanerów dalekiego zasięgu Zebry z serii 3600!

1. Szybkość skanera 3600 Zebra

Szybkie skanowanie przekłada się na wzrost produktywności i ogólnej efektywności magazynu. Kiedy większość operacji musi zostać wykonana tak szybko jak to tylko możliwe, skanery daleko zasięgowe stają się niezbędne. Wyobraźmy sobie operatora wózka widłowego, który może szybko i bezpiecznie odczytywać kody przez szyby kabiny wózka widłowego. Dzięki temu, że nie musi opuszczać pojazdu zaoszczędzi 12 sekund na każdy skan, przy 300 zeskanowanych przedmiotach zaoszczędzi godzinę czasu.

2. Intuicyjne użytkowanie skanera 3600 Zebra

Daleko zasięgowe skanery, powszechnie wykorzystują technologię skanowania wielokierunkowego, co znaczy, że nie trzeba dostosowywać położenia skanera do umiejscowienia kodu kreskowego. Co okazuje się wyjątkowo pomocne podczas identyfikacji przedmiotów ustawionych pionowo w trudno-dostępnych miejscach. Dużą zaletą Zebra 3600 jest zasięg skanera, który umożliwia używanie go z poziomu podłogi bez konieczności wspinaczki na wysokość skanowanego towaru, czy przemierzania ogromnych powierzchni hal magazynowych. Pod linkiem prezentacja możliwości urządzenia - skanowanie przedmiotów położonych w różnych odległościach tutaj.

3. Niezawodne działanie skanera 3600 Zebra

W środowisku, które zwykle jest słabo oświetlone, zakurzone oczekujemy sprzętu, który poradzi sobie w tych trudnych warunkach. Daleko zasięgowe skanery, zapewniają dokładność. Uzyskujemy tzw. „Skan za 1 razem”, który nie słabnie, niezależnie czy skanowany jest kod kreskowy 1D/2D, OCR, zdjęcie czy dokument z najbardziej niechlujnym kodem kreskowym pokrytym wieloma warstwami kurczliwej folii. Sposób sygnalizacji pomyślnego odczytu można dostosować do warunków środowiska pracy. Wybrać można spośród: wibracji, tradycyjnego, głośnego sygnału dźwiękowego oraz zlokalizowanych w widocznym miejscu czerwonej i zielonej diody LED.

4. Ultrawytrzymałość skanera 3600 Zebra

Skanery z serii 3600 Zebra Technologies wyróżniają się najmocniejszą szczelnością oraz odpornością na upadki i wielokrotne wstrząsy w swojej klasie produktów. Skanery LI3608-ER i LI3678-ER są pyłoszczelne i wodoszczelne zgodnie z wymogami klasy IP67 – wytrzymają działanie silnego strumienia, a nawet zanurzenie w wodzie.

5. Możliwość skanowania z bliska

Istnieje błędne przekonanie, że daleko zasięgowe skanery radzą sobie dobrze z kodami kreskowymi dopiero od pewnego dystansu, co wymaga posiadania 2 rodzajów skanerów (daleko i blisko zasięgowych). Rzeczywistość jest jednak odmienna. Ogromną zaletą Zebra 3600 jest to, że skanery o zwiększonym zasięgu radzą sobie równie dobrze na bliskich dystansach, co eliminuje konieczność posiadania wielu urządzeń.

Więcej o produktach Zebry i możliwościach ich zakupu opowiedzą nasi specjaliści. Zapraszamy do KONTAKTU!

‹ Wróć do listy aktualności

Zebra
Honeywell
Adventech Dlog
Soti
Extreme
ProGlove
Nice label
Datalogic
Printronix Auto ID
51T Charging
Gamber Johnson
RAM Mounts.png

Adres korespondencyjny:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Męczenników Oświęcimia 40, 41-922 Radzionków

tel. 32 388 08 80
zapytania@aspekt.net.pl

Adres rejestrowy:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 11/E6
40-082 Katowice

NIP: 6262687188
REGON: 276 465 720
KRS: 0000122442

Sąd Rejonowy Katowice - Wschód, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał Zakładowy: 272 500,00 PLN

Formularz kontaktowy

Masz pytania lub potrzebujesz wyceny? Wyślij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.