Anteny RFID

6 października 2020
Czas czytania: 5 minut

Anteny RFID odgrywają kluczową rolę w systemach identyfikacji i śledzenia za pomocą technologii RFID. Są niezbędnym elementem, który umożliwia komunikację pomiędzy czytnikiem a tagami RFID. Anteny RFID są projektowane w różnych kształtach i rozmiarach, aby spełniać różnorodne wymagania branżowe i zastosowania.

Głównym zadaniem anten RFID jest generowanie pola elektromagnetycznego, które umożliwia aktywację i odczyt informacji z tagów RFID. Dzięki temu, anteny RFID pozwalają na bezkontaktową identyfikację i śledzenie przedmiotów w czasie rzeczywistym. Skuteczność działania systemu RFID w dużej mierze zależy od jakości i właściwości anteny.

Ważną cechą anten RFID jest ich zasięg odczytu, który określa odległość, z jakiej można odczytać tag RFID. Zasięg odczytu anteny zależy od wielu czynników, takich jak moc sygnału, rodzaj tagu RFID, otoczenie czy interferencje. Dlatego wybór odpowiedniej anteny RFID ma kluczowe znaczenie dla skuteczności systemu identyfikacji i śledzenia.

Anteny RFID mogą być stosowane w różnych branżach i zastosowaniach. Są wykorzystywane w logistyce do śledzenia i zarządzania przepływem towarów, w magazynach do inwentaryzacji i zarządzania zapasami, w sektorze detalicznym do automatycznego rozliczania towarów, a także w przemyśle do monitorowania i kontroli produkcji. Anteny RFID są również stosowane w systemach bezpieczeństwa, np. w bibliotekach czy sklepach, gdzie umożliwiają wykrywanie nieautoryzowanego przenoszenia przedmiotów.

Anteny RFID

ANTENA RFID HONEYWELL IA33D / IA33E

RFID IA33D IA33E OD HONEYWELL.jpg

Anteny IA33D i IA33E to idealne rozwiązanie dla dużych magazynów. Zostały zaprojektowane, aby sprostać wymaganiom wózka widłowego. Idealnie sprawdzają się w trudnych warunkach, ponieważ są odporne na wstrząsy i upadki. Dzięki modułowemu podejściu komórki antenowe są wymienne, co pozwala na szybką wymianę uszkodzonych części.

Zastosowania: montaż na wózkach widłowych, warunki utrudniające odczyt RF.

Branże: zarządzanie magazynem

ANTENA RFID ZEBRA AN440

 RFID AN440 ZEBRA.jpg

Wysokowydajna antena obszarowa RFID AN440 to uniwersalna antena obszarowa umieszczona w eleganckiej, wytrzymałej obudowie. Urządzenie zapewnia bardzo duży zasięg odczytu nawet w odległych i trudnych warunkach. Oprócz szerokiego pola odczytu antenę charakteryzuje także błyskawiczna konwersja sygnału radiowego, co pozwala na szybką i dokładną rejestracje danych.

Zastosowanie: montaż na sufitach i ścianach w celu uzyskania optymalnych stref odczytu wokół półek, przejścia i wąskie gardła magazynowe, pasaże, bramy i przenośniki, warunki utrudniające odczyt RF.

Branże: zarządzanie magazynem, produkcja przemysłowa, mobilna praca w terenie.

ANTENA RFID ZEBRA AN480

ZEBRA AN480

Jest to antena jednoportowa, którą można wykorzystać na niemal każdym światowym rynku do obsługi najróżniejszych zastosowań w przedsiębiorstwie: od hal produkcyjnych i magazynów po bramy rozładunkowe.

Zastosowanie: montaż na sufitach i ścianach w celu uzyskania optymalnych stref odczytu wokół półek, przejścia i wąskie gardła magazynowe, pasaże, bramy i przenośniki, warunki utrudniające odczyt RF

Branże: zarządzanie magazynem, sektor produkcji, mobilna praca w terenie, transport

ANTENA RFID ZEBRA AN510

ZEBRA AN510

AN510 to płaska antena 10in×10in o bardzo niskim profilu. Zapewnia wszechstronność i wydajność, jakie są niezbędne, aby sprostać zróżnicowanym potrzebom przedsiębiorstw zależnym od warunków i zastosowań.

Zastosowanie: punkty sprzedaży poza budynkiem, bramy rozładunkowe, sufity i ściany, chłodnie i ciężarówki chłodnicze, rozwiązania do śledzenia bagażu

Branże: handel detaliczny, zarządzanie magazynem, sektor produkcji

ANTENA RFID ZEBRA AN610

ZEBRA AN610

Antena AN610 doskonale nadaje się do montażu na ścianach, w przejściach, pod ladą, na ladzie jako podkładka RFID, na półkach, przy kasach lub w ekspozytorach na końcach regałów, np. w aranżacjach wystawy jubilerskiej.

Zastosowanie: handel detaliczny, zarządzanie magazynem

ANTENA RFID ZEBRA AN620

ZEBRA AN620

AN620 to większa z płaskich anten o bardzo niskim profilu, przeznaczona do stosowania wewnątrz pomieszczeń.

Zastosowanie: kasy i ekspozytory na końcach regałów, montaż pod ladą lub na ladzie jako podkładka RFID, montaż na sufitach i ścianach w celu uzyskania optymalnych stref odczytu wokół półek, budynki zakładów produkcyjnych

Branże: handel detaliczny, zarządzanie magazynem, sektor produkcji

ANTENA RFID ZEBRA AN720

ZEBRA AN720

AN720 to kompaktowa antena RFID zaprojektowana z myślą o zastosowaniach wewnątrz i na zewnątrz budynków, odporna na uderzenia i wibracje.

Zastosowanie: punkty sprzedaży poza budynkiem, bramy rozładunkowe, montaż na sufitach i ścianach w celu uzyskania optymalnych stref odczytu wokół półek

Branże: handel detaliczny, sektor produkcji, zarządzanie magazynem

Jeśli szukasz wydajnych i niezawodnych anten RFID, które pomogą Ci w wdrożeniu skutecznego systemu identyfikacji i śledzenia, skontaktuj się z nami. Oferujemy szeroki wybór anten RFID o wysokiej jakości, które spełnią Twoje wymagania biznesowe i zapewnią niezawodność w komunikacji z tagami RFID.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji i naszego doradztwa.

  • Wybierz dogodną dla siebie datę konsultacji, klikając poniżej przycisk "Zarezerwuj"
  • Nasi eksperci oddzwonią do Ciebie w wybranym terminie
  • Bezpłatna konsultacja potrwa 15 minut
  • Podczas rozmowy będziesz mógł skonsultować zastosowanie technologii RFID w Twojej firmie.

 

‹ Wróć do listy aktualności

Zebra
Honeywell
Adventech Dlog
Soti
Extreme
ProGlove
Nice label
Datalogic
Printronix Auto ID
51T Charging

Adres korespondencyjny:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Męczenników Oświęcimia 40, 41-922 Radzionków

tel. 32 388 08 80
zapytania@aspekt.net.pl

Adres rejestrowy:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 11/E6
40-082 Katowice

NIP: 6262687188
REGON: 276 465 720
KRS: 0000122442

Sąd Rejonowy Katowice - Wschód, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał Zakładowy: 272 500,00 PLN

Formularz kontaktowy

Masz pytania lub potrzebujesz wyceny? Wyślij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.