Audyt WiFi - rozwiązujemy problemy z siecią!

21 października 2020
Autor: Aspekt
Czas czytania: 4 minuty

Audyt WiFi.webp

Masz problemy z siecią WiFi? Skorzystaj z audytu sieci bezprzewodowej i popraw jakość sygnału w biurze, hali produkcyjnej czy magazynie.

Audyt sieci WiFi  jest kluczowym narzędziem dla każdej organizacji, która polega na bezprzewodowym dostępie do internetu w swojej codziennej działalności. W dzisiejszym szybko rozwijającym się świecie technologii, gdzie większość operacji biznesowych i komunikacji odbywa się za pośrednictwem sieci bezprzewodowych, zapewnienie niezawodności, bezpieczeństwa i wydajności tych sieci stało się niezbędne. Audyt WiFi pozwala na głęboką analizę i ocenę stanu sieci bezprzewodowej, identyfikując potencjalne problemy i zapewniając rekomendacje do ich rozwiązania.

Korzyści z audytu sieci WiFi:

 1. Bezinwazyjna analiza: Audyt WiFi jest przeprowadzany w sposób, który nie zakłóca normalnego funkcjonowania sieci. Dzięki temu, przedsiębiorstwa mogą kontynuować swoją działalność bez obaw o przestoje czy zakłócenia w pracy.
 2. Podniesienie efektywności pracy: Poprzez identyfikację i eliminację problemów z zasięgiem, przepustowością i interferencją, audyt sieci bezprzewodowych znacząco poprawia komfort i produktywność użytkowników.
 3. Poprawa przepustowości: Analiza sieci pozwala na optymalizację przepływu danych, co przekłada się na szybsze i bardziej stabilne połączenia.
 4. Eliminacja słabych punktów dostępu: Audyt pomaga w identyfikacji i usunięciu obszarów z niskim poziomem sygnału, co zapewnia równomierny dostęp do sieci na całym obszarze działania firmy.

Proces audytu w firmie Aspekt:

 • Opracowanie mapy zasięgów: Tworzenie szczegółowych map zasięgu i przepustowości sieci, co pozwala na zrozumienie obecnego stanu infrastruktury.
 • Pomiar parametrów pracy sieci: Wykorzystanie specjalistycznego oprogramowania do analizy parametrów sieci w różnych standardach pasma.
 • Wykrywanie i analiza obcych sieci: Identyfikacja sieci zewnętrznych, które mogą wpływać na wydajność sieci produkcyjnej.
 • Analiza konfiguracji i zabezpieczeń: Sprawdzenie aktualnych ustawień sieciowych, w tym poziomu zabezpieczeń i konfiguracji urządzeń.

Pomiary są wykonywane za pomocą laptopa z dedykowanym oprogramowaniem pomiarowo-diagnostycznym, wykonywane są w każdym standardzie pasma 2.4GHz oraz 5GHz oraz bez względu na producenta zainstalowanych urządzeń.

Dlaczego warto wybrać nasz audyt WiFi?

Nasze wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i zarządzaniu sieciami bezprzewodowymi, w połączeniu z umiejętnością adaptacji do specyficznych potrzeb każdego klienta, czyni nas liderem w dziedzinie audytu WiFi. Nasz zespół specjalistów wykorzystuje najnowsze technologie i metody analizy, aby zapewnić dokładność i skuteczność każdego przeprowadzonego audytu.

 • ponad 20 lat doświadczenia w obszarze rozwiązań sieciowych: planowanie, konfiguracja, instalacja, modernizacja istniejących instalacji,
 • doświadczenie w realizacjach dużych projektów projekty liczących po kilkaset AP, sieci rozproszonych, sieci w środowiskach produkcyjnych i magazynowych m.in. dla Animex, LPP, FORTE, Nowy Styl,
 • umiejętności planowania architektury sieci, rozwiązań bezprzewodowych, zapór sieciowych, konfiguracji przełączników i routerów,
 • doświadczenie we wdrażaniu systemów zarządzania i systemów do monitorowania sieci.

Raport końcowy:

Nasze raporty końcowe dostarczają szczegółowego przeglądu stanu sieci WiFi, wskazując na ewentualne zagrożenia i proponując konkretne kroki w celu ich eliminacji. Proponujemy również strategie modernizacji i optymalizacji sieci, aby zapewnić jej maksymalną wydajność i bezpieczeństwo.

Podsumowanie:

Audyt sieci WiFi jest niezbędnym krokiem dla każdej firmy, która chce zapewnić bezproblemowe i bezpieczne działanie swojej infrastruktury sieciowej. W firmie Aspekt, dzięki naszemu doświadczeniu i zaawansowanym narzędziom, oferujemy kompleksowe usługi audytu, które pomogą poprawić jakość i wydajność Twojej sieci bezprzewodowej. Skontaktuj się z nami, aby skorzystać z aktualnej oferty promocyjnej i zapewnić swojej organizacji najlepsze możliwe środowisko pracy.

Jeśli masz pytania dotyczące rozwiązań sieciowych, zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem ekspertów.
 • Wybierz dogodną dla siebie datę konsultacji, klikając w poniższy przycisk
 • Nasi eksperci oddzwonią do Ciebie w wybranym terminie
 • Bezpłatna konsultacja potrwa 15 minut

Zarezerwuj bezpłatną konsultację z ekspertem

A może bardziej potrzebny Ci audyt logistyczny? To też mamy w ofercie!

‹ Wróć do listy aktualności

Zebra
Honeywell
Adventech Dlog
Soti
Extreme
ProGlove
Nice label
Datalogic
Printronix Auto ID
51T Charging
Gamber Johnson
RAM Mounts.png

Adres korespondencyjny:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Męczenników Oświęcimia 40, 41-922 Radzionków

tel. 32 388 08 80
zapytania@aspekt.net.pl

Adres rejestrowy:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 11/E6
40-082 Katowice

NIP: 6262687188
REGON: 276 465 720
KRS: 0000122442

Sąd Rejonowy Katowice - Wschód, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał Zakładowy: 272 500,00 PLN

Formularz kontaktowy

Masz pytania lub potrzebujesz wyceny? Wyślij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.