Wiele organizacji wciąż nie podjęło decyzji o przeprowadzeniu migracji danych z systemu operacyjnego Windows do systemu Android. Microsoft przestał udzielać wsparcia technicznego dla urządzeń mobilnych, zmiana jest więc nieunikniona. Można się do niej przygotować, przeprowadzając analizę potrzeb i audyt środków.
Jeżeli wciąż wahacie się przed podjęciem decyzji, przeczytajcie ten artykuł. W kilku punktach zebraliśmy porady, które pomogą przygotować się i przeprowadzić zmianę z jak najlepszym skutkiem.
Oto nasze wskazówki:
Przygotuj się do płynnego przejścia, sprawdź zasoby.
- Zbadaj swoje możliwości techniczne. Wspólnie z personelem IT określcie możliwości własne. Korzystaj także ze wsparcia oferowanego przez firmy zewnętrzne, które dysponują wiedzą specjalistyczną w zakresie migracji z Windows do systemu operacyjnego Android.
- Wybierz odpowiedni system operacyjny. Microsoft zaleca, aby ze starszych wersji mobilnych systemu operacyjnego Windows przejść na system Android.
- Zaplanuj działania - rozbudowanie lub migrację aplikacji. Jeśli pracujesz na aplikacjach opracowanych dla systemu operacyjnego Windows, ich migracja może być złożona i kosztowna. Zacznij od ustalenia wymagań, które zapewnią pełną możliwość korzystania z nowego systemu operacyjnego. Zastanów się, w jakim stopniu wydajność poprawiona dzięki nowemu systemowi operacyjnemu i aplikacjom może wpłynąć na zwrot z inwestycji.
- Zrób inwentaryzację floty urządzeń. Zrób kompletną inwentaryzację swojej obecnej floty urządzeń mobilnych i systemu operacyjnego, na którym działają.
- Ustaw budżet i ramy czasowe. Współpracuj ściśle z dostawcą rozwiązań dla komputerów mobilnych, aby zdefiniować realistyczny budżet i ramy czasowe planu wdrożenia. Uważaj na krótkoterminowe oszczędności, które powodują negatywne długoterminowe konsekwencje dla operacji biznesowych i bezpieczeństwa danych.
- Zastąp zużyte urządzenia nowymi. Wymień urządzenia wycofane z eksploatacji. Potraktuj zmianę systemu operacyjnego jako element inwestycji w infrastrukturę mobilną. Wybierz urządzenia o długim cyklu życia.
- Wybierz i zaplanuj przejście. Wybierz urządzenia, zaplanuj płynne i szybkie przejście.
Wzmocnione urządzenia mobilne, czy urządzenia klasy konsumenckiej - co wybrać?
Moment przejścia z systemu operacyjnego Windows na Androida można połączyć z zakupem nowych urządzeń mobilnych. Przeznaczone dla biznesu urządzenia mobilne są zaprojektowane z uwzględnieniem większej wytrzymałości i odporności, niż urządzenia klasy konsumenckiej. Aby dokonać najlepszego wyboru, warto określić potrzeby. Poniżej lista pytań kontrolnych, które w tym pomogą:
- Czy Twoi pracownicy pracują w trudnym środowisku? Jeśli zatrudniasz pracowników magazynu, kierowców ciężarówek, pracowników sklepu - odpowiedź brzmi prawdopodobnie „TAK”. Rekomendowane przez nas, bardzo wytrzymałe urządzenia są zaprojektowane do pracy w niesprzyjających warunkach. Charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne.
- Czy Twoi pracownicy są narażeni na zmienne warunki środowiskowe? Jeśli Twoi pracownicy są regularnie narażeni na działanie wody, kurzu, wahań temperatur i innych warunków środowiskowych na zewnątrz i wewnątrz, powinieneś rozważyć wybór wzmocnionego asortymentu. Wytrzymałych urządzeń, których konstrukcja uwzględnia ochronę przez długotrwałym wpływem wilgoci i zmiennych temperatur.
- Czy Twoi pracownicy potrzebują urządzeń skonfigurowanych do konkretnych potrzeb biznesowych? Wytrzymałe urządzenia zazwyczaj umożliwiają większą personalizację systemu operacyjnego i sprzętu niż urządzenia konsumenckie. Personalizacja umożliwia konfigurację do optymalnych ustawień dla unikalnych potrzeb Twojej firmy.
- Czy sumujesz opłaty za naprawę urządzeń? Firma z tysiącem urządzeń mobilnych wydaje rocznie około 600 000 zł więcej na obsługę urządzeń konsumenckich niż urządzeń klasy korporacyjnej. Wynika to z faktu, że urządzenia konsumenckie mają krótszy cykl życia niż urządzenia wytrzymałe, co również przekłada się na wyższy koszt eksploatacji.
- Czy Twoi pracownicy przechowują wrażliwe dane na swoich urządzeniach mobilnych? Konsumenckie urządzenia mobilne są bardziej podatne na wirusy i nieautoryzowany dostęp i można je łatwo zgubić lub ukraść. Urządzenie klasy korporacyjnej jest łatwiejsze do zarządzania za pomocą systemu MDM. Urządzenie klasy konsumenckiej zwykle nie ma takich zabezpieczeń.
Urządzenia mobilne dla biznesu - pakiet profesjonalnych rozwiązań
Dane korporacyjne to cenny oręż, w walce o uzyskanie przewagi konkurencyjnej, podobnie jak urządzenie, które takie dane przechowuje. Czy zaufalibyście firmie, która przechowuje dane wrażliwe na nieprofesjonalnym urządzeniu klasy konsumenckiej?
Zestaw funkcji zastosowany w mobilnych urządzeniach korporacyjnych został skonfigurowany z myślą o większym bezpieczeństwie, szybkości i ekonomii pracy. Poszczególne parametry można dostosować do indywidualnych potrzeb.
Komputery mobilne klasy biznesowej zostały zaprojektowane, aby można z nich było korzystać w każdej sytuacji, niezależnie od panujących warunków. Posiadają więc szereg właściwości odróżniających je od zwykłych konsumenckich urządzeń, takich jak, np.:
- wyświetlacz zoptymalizowany do oglądania w pełnym słońcu,
- reakcja ekranu zoptymalizowana do użytku w rękawiczkach,
- konstrukcja działająca w szerokim zakresie temperatur,
- konstrukcja działająca w zakurzonych, a także wilgotnych warunkach,
- doskonała funkcja skanowania kodów kreskowych, co zapewnia krótszy czas skanowania i mniejszą liczbę ponownych skanów,
- długa żywotność baterii, która zwykle obsługuje całą zmianę, wymienne baterie i rozwiązania ładowania wielu urządzeń,
- poprawiona wytrzymałość urządzenia, zmniejszenie ryzyka przestoju z powodu awarii sprzętu.
Pierwszym krokiem prowadzącym do wymiany systemu operacyjnego powinna być kontrola swoich zasobów i kontakt z ekspertami, którzy wskażą, w którym kierunku należy podążać.
Po analizie zwróć się do naszych specjalistów:
tel.: +48 32 388 08 60
e-mail: handlowy@aspekt.net.pl