System WMS Rewista

13 grudnia 2021
Autor: Aspekt
Czas czytania: 3 minuty

System Rewista WMS umożliwia intuicyjne i kompleksowe zarządzanie ruchem produktów w magazynie oraz pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej. System towarzyszy na każdym etapie procesu magazynowego - od przyjęcia towaru, przez przesunięcia magazynowe i inwentaryzacje, po wydanie produktu. Tutaj dowiesz się czym jest system Rewista WMS, dlatego zapraszamy do dalszego czytania.

Co to jest system Rewista WMS ?

Rewista WMS to narządzie kompleksowo wspomagające pracę dowolnie złożonej struktury magazynowej. Jego wdrożenie jest bardzo szybkie i przynosi wiele korzyści, takich jak redukcja kosztów logistycznych, uporządkowanie zasobów, podniesienie wydajności pracy, optymalizacja procesów dystrybucyjnych czy podniesienie jakości obsługi klienta.

W zależności od aktualnych potrzeb klienta, system Rewista WMS dostępny jest w dwóch wersjach (do obsługi skomplikowanych lub podstawowych procesów logistycznych) oraz pozostaje otwarty na dalszy rozwój i modyfikacje. To co Rewista WMS posiada charakterystycznego to przejrzysty, intuicyjny interfejs, który jest bardzo prosty w obsłudze.

Jakie zastosowanie ma system WMS Rewista?

System Rewista WMS jest to rozwiązanie dedykowane. W związku z tym każdy kolejny system jest na swój sposób unikalny pod względem funkcjonalnym. Działa w oparciu o najnowocześniejsze i najbardziej wydajne technologie informatyczne. Rozbudowany zakres funkcjonalności umożliwia:

 • tworzenie rzeczywistej mapy magazynu i hierarchiczny podział jego struktury,
 • zarządzanie wszystkimi operacjami magazynowymi,
 • ewidencje czasu operacji i rzeczywistych stanów magazynowych,
 • kontrolę ilościową i jakościową towarów,
 • szybki dostęp do informacji o produkcie,
 • generowanie statystyk i raportowanie,
 • optymalizację ścieżki kompletacji,
 • zarządzanie opakowaniami zwrotnymi,
 • wsparcie technologii AUTO_ID, w tym kodów kreskowych, RFID, Voice Picking.

System jest w pełni integralny z dowolnymi bazami danych i systemami zewnętrznymi oraz firmami kurierskimi. Ponadto program WMS Rewista współpracuje z wszystkimi typami urządzeń.

Moduły

Moduły dodatkowe powstają z reguły na specjalne zamówienie klienta, stąd ich nazewnictwo i funkcjonalności nie są w żaden sposób ograniczone. Niemniej jednak w gronie tych, które zostały zaimplementowane u naszych klientów, możemy wyróżnić:

 • Moduł Fakturowanie (tworzenie faktur cyklicznych i dodatkowych w oparciu o zdefiniowane cenniki w systemie Rewista lub importowane z systemu ERP, generowanie plików XML na potrzeby JPK),
 • Moduł Wizualizacja (przedstawienie magazynu w formie 2D z aktywnym polem wskazującym zatowarowanie danego obszaru),
 • Moduł Praca+ (realizacja dodatkowych zadań magazynowych, jak np. sprzątanie),
 • Moduł Kurier (współpraca systemu Rewista z platformami kurierskimi. System Rewista przejmuje zadania platformy w kwestii tworzenia i drukowania etykiet kurierskich),
 • Moduł Traceability (historia produktu).

Kompatybilność systemu Rewista

System Rewista WMS współpracuje z zaawansowaną automatyką magazynową, m.in. podwieszanymi liniami transportowymi, regalami lean lift, systemem przenośników rolkowych z bocznicami, urządzeniami peryferyjnymi, np. wagami przemysłowymi, kioskami przemysłowymi. Ponadto system ten jest kompatybilny z zaawansowanymi systemami ERP klienta bez ograniczenia co do typu zastosowanego rozwiązania.

System nie ma ograniczeń w obszarze branż, dla których mógłby zostać wdrożony. Umożliwia sprawne zarządzanie m.in.: magazynami logistycznymi; centrami dystrybucyjnymi; rozbudowanymi zapleczami magazynowymi.

Wiesz już co to jest system WMS Rewista, ale może zastanawiasz się czy lepiej wybrać system WMS czy moduł magazynowy ERP? Na naszym blogu, znajdziesz na to odpowiedź!

‹ Wróć do listy aktualności

Zebra
Honeywell
Adventech Dlog
Soti
Extreme
ProGlove
Nice label
Datalogic
Printronix Auto ID
51T Charging

Adres korespondencyjny:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Męczenników Oświęcimia 40, 41-922 Radzionków

tel. 32 388 08 80
biuro@aspekt.net.pl

Adres rejestrowy:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 11/E6
40-082 Katowice

NIP: 6262687188
REGON: 276 465 720
KRS: 0000122442

Sąd Rejonowy Katowice - Wschód, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał Zakładowy: 272 500,00 PLN

Formularz kontaktowy

Masz pytania lub potrzebujesz wyceny? Wyślij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.