8 czynników, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze skanera magazynowego

27 lutego 2023
Autor: Aspekt
Czas czytania: 6 minut

Skanery przemysłowe stanowią ważny element współczesnych magazynów, pozwalając na automatyzację i usprawnienie procesów związanych z zarządzaniem zasobami. Zastosowanie skanerów pozwala na szybkie i dokładne odczytywanie informacji o produktach i magazynowanie ich danych, co przekłada się na poprawę efektywności i precyzji działania. Jaki więc jaki czytnik kodów kreskowych wybrać do magazynu?

Skanery magazynowe - jak działają?

Skanery przemysłowe dostępne są w różnych modelach i typach, co pozwala na dostosowanie ich do potrzeb i wymagań każdego magazynu. Skanery magazynowe umożliwiają automatyczne skanowanie kodów kreskowych, RFID i innych danych produktów, co znacznie przyspiesza i usprawnia procesy związane z zarządzaniem magazynem.

W ostatnich latach czytniki kodów kreskowych stały się bardzo popularnym narzędziem, a różnorodność dostępnych modeli pozwala dobrać odpowiedni produkt do potrzeb przedsiębiorstwa. Rosnące zapotrzebowanie na automatyzację i usprawnienie procesów magazynowych powoduje, że popyt na skanery w nadchodzących latach powinien mieć tendencję wzrostową.

Jaki czytnik kodów kreskowych i skanery do magazynu?

Obecnie jedynymi z najczęściej wybieranych skanerów w logistyce magazynowej są przemysłowe skanery przenośne (mobilne), które pozwalają na szybkie i precyzyjne skanowanie produktów, mają wzmocnioną obudowę i wysoką klasę szczelności. To doskonały wybór dla tych, którzy potrzebują mobilności, trwałości i łatwego dostępu do produktów w magazynie. Znaczenie ma także system operacyjny, w jaki urządzenia są wyposażone. Trzeba pamiętać, że już od kilku lat Microsoft wycofał się ze wsparcia technicznego dla systemów operacyjnych Windows, dlatego najlepiej wybierać czytniki kodów kreskowych z systemem Android. Coraz większe znaczenie ma także ergonomia pracy i wygoda pracowników co odzwierciedlenie ma w ofercie producentów sprzętu auto_id. Skanery ubieralne to ciągle innowacja, która stanowi przyszłość logistyki magazynowej. Oprócz rozwiązań mobilnych na rynek wkraczają także rozwiązania stacjonarne jak systemy wizyjne, w których skanery rejestrują nie tylko kody kreskowe, ale także obrazy, co ogranicza ilość usterek produkcyjnych, zwiększa przepustowość i poprawia wydajność.

ZADAJ NAM PYTANIE

Producenci przemysłowych skanerów kodów kreskowych prześcigają się w coraz to nowych modelach. Można je podzielić na skanery stacjonarne dla przemysłu lub wykorzystywane w handlu detalicznym, lub skanery mobilne dedykowane głównie branży logistyczno-magazynowej, produkcyjnej oraz służbie zdrowia.

Nowości wśród przemysłowych skanerów 

Obecnie nowościami na rynku wśród przemysłowych skanerów mobilnych są: Zebra DS3600-KD, Zebra RS6100 oraz Zebra WS50, Honeywell 8675i oraz Honeywell RFID 8690i, czy skanery PowerScan 9600 od Datalogic. Do najnowszych przemysłowych rozwiązań stacjonarnych zaliczyć można skanery wizyjne Zebra FS40/FS70.

W zależności od wielkości i potrzeb magazynu różne rodzaje skanerów przemysłowych będą cieszyć się większą popularnością. Dlatego ważne jest, aby dokładnie zrozumieć swoje potrzeby i dobrać do nich odpowiednie urządzenie.

Przy wyborze skanera przemysłowego do magazynu należy zwrócić uwagę na kilka czynników:

 1. Typ skanera: Należy wybrać typ skanera, który odpowiada naszym potrzebom, taki jak skaner stacjonarny, mobilny, ubieralny, wzmocniony, wielopłaszczyznowy etc.
 2. Wydajność skanera: Zwróć uwagę na szybkość i dokładność skanowania, aby zapewnić sprawne i efektywne skanowanie produktów w magazynie.
 3. Łatwość obsługi: Wybierz skaner, który jest łatwy w obsłudze i przeglądaniu wyników skanowania.
 4. Interfejs użytkownika: Zwróć uwagę na interfejs użytkownika, aby upewnić się, że jest prosty i intuicyjny.
 5. Zasięg skanowania: Wybierz skaner, który jest w stanie zeskanować produkty w różnych rozmiarach i odległościach.
 6. Wsparcie techniczne: Zwróć uwagę na dostępność wsparcia technicznego, aby mieć pewność, że można szybko i łatwo uzyskać pomoc, gdy jest to potrzebne. Należy pamiętać, że jeśli chodzi o mobilne skanery magazynowe, to wybór powinien paść tylko, na te z systemem operacyjnym Android.
 7. Kompatybilność z systemami informatycznymi: Upewnij się, że skaner jest kompatybilny z twoim systemem informatycznym, aby zapewnić bezproblemowe przesyłanie danych.
 8. Cena: Porównaj ceny różnych skanerów, aby wybrać taki, który jest wystarczająco wydajny i odpowiada potrzebom, ale jednocześnie jest w rozsądnej cenie.

ZADAJ NAM PYTANIE

Zalety skanerów magazynowych

Używanie przemysłowych czytników kodów kreskowych może przynieść wiele korzyści, w tym:

 1. Poprawa wydajności: Skanery umożliwiają szybkie i dokładne zeskanowanie produktów, co pozwala na zwiększenie efektywności i przyspieszenie procesów magazynowych.
 2. Zwiększona precyzja: Skanery dokładnie odczytują kody kreskowe i inne dane produktów, co zapobiega błędom i zwiększa dokładność wprowadzania danych.
 3. Oszczędność czasu: Skanery szybko i automatycznie odczytują dane, co pozwala na uniknięcie ręcznego wprowadzania danych i oszczędzenie czasu.
 4. Łatwość użytkowania: Skanery są proste w obsłudze i łatwe do wdrożenia w procesy magazynowe, co umożliwia szybką adaptację i korzystanie z ich funkcjonalności.
 5. Zwiększona efektywność zasobów: Skanery umożliwiają śledzenie i kontrolę zasobów, co pozwala na optymalne wykorzystanie miejsca w magazynie i zwiększenie efektywności zasobów.
 6. Poprawa bezpieczeństwa danych: Skanery zapewniają bezpieczne przechowywanie danych, co pozwala na ich łatwe i szybkie udostępnianie w razie potrzeby.

Wykorzystanie skanerów przemysłowych w magazynie pozwala na zwiększenie wydajności, dokładności, bezpieczeństwa i efektywności zasobów, co jest niezbędne w dzisiejszych czasach, gdzie konkurencja i rosnące wymagania rynku wymagają ciągłego ulepszania i usprawniania procesów biznesowych.

Zastanawiasz się, czy skanery przemysłowe sprawdzą się w Twojej firmie? Wykorzystaj naszą wiedzę w pełni bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań.

 • Wybierz dogodną dla siebie datę konsultacji, klikając w poniższy przycisk
 • Nasi eksperci oddzwonią do Ciebie w wybranym terminie
 • Bezpłatna konsultacja potrwa 15 minut

BEZPŁATNA KONSULTACJA

‹ Wróć do listy aktualności

Zebra
Honeywell
Adventech Dlog
Soti
Extreme
ProGlove
Nice label
Datalogic
Printronix Auto ID
51T Charging
Gamber Johnson
RAM Mounts.png

Adres korespondencyjny:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Męczenników Oświęcimia 40, 41-922 Radzionków

tel. 32 388 08 80
zapytania@aspekt.net.pl

Adres rejestrowy:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 11/E6
40-082 Katowice

NIP: 6262687188
REGON: 276 465 720
KRS: 0000122442

Sąd Rejonowy Katowice - Wschód, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał Zakładowy: 272 500,00 PLN

Formularz kontaktowy

Masz pytania lub potrzebujesz wyceny? Wyślij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.