ProGlove - jeszcze więcej usprawnień w magazynie

16 kwietnia 2020
Czas czytania: 5 minut

W szerokiej palecie produktów firmy Aspekt pojawiły się inteligentne rękawice i opaski niemieckiej firmy ProGlove, produkt który sprawia, że tradycyjny sposób skanowania towarów odchodzi do przeszłości.

Jak działają skanery ubieralne ProGlove?

Technologia ProGlove daje możliwość podniesienia wydajności pracy, poprzez osadzenie urządzenia do skanowania na grzbiecie dłoni. Działanie ProGlove polega na uruchomieniu funkcji skanowania poprzez nacisk wywierany na umieszczonym w materiale wyzwalaczu. Urządzenie powiadamia o efekcie operacji sygnałami świetlnymi, dźwiękowymi i wibracjami. Łączy się przez bluetooth np. ze smartfonem lub tabletem, może również przesyłać dane za pomocą częstotliwości radiowych, na odległość do 30 metrów w pomieszczeniu i do 60 na zewnątrz.

Dzięki takiemu rozwiązaniu skanowanie z ProGlove nie wymaga zaangażowania obu rąk, co więcej daje niemal natychmiastowy efekt. Gdy pomnożymy liczbę codziennie wykonywanych skanów przez miliony skanów, których dokonuje się w ramach rocznych przepływów pracy, łączne oszczędności czasu będą znaczące.

Co więcej, łatwy w użyciu system pracy z wykorzystaniem inteligentnych skanerów ubieralnych umożliwia wyeliminowanie wielu błędów wynikających z pomyłek obsługi w procesach produkcji, magazynowania i transportu. Skanery błyskawicznie dostarczają informacji: gromadzą dane, śledzą działania, dostarczają monity i alerty, co znacznie ułatwia podjęcie właściwych decyzji we właściwym czasie i właściwej kolejności. System kontrolny pozwala na monitorowanie przepływów pracy w celu szybkiego sygnalizowania i wychwytywania błędów jeszcze przed ich eskalacją.

ProGlove - zalety inteligentnych rękawic

Poznaj szczegółowo jakie zalety niesie za sobą wykorzystanie skanerów ubieralnych ProGlove na magazynie.

Lepsza ochrona pracowników

Wypadki z powodu błędu ludzkiego wciąż się zdarzają. W dowolnym momencie łańcucha dostaw pracownicy muszą wykonywać wiele zadań fizycznych obiema rękami. Muszą chodzić na duże odległości, podnosić ciężkie przedmioty. Po wpływem zmęczenia i stresu stają się bardziej podatnymi na urazy, popełniają błędy. Umiejscowione w rękawicach skanery zapewniają pracownikom nową elastyczność w obszarach roboczych i zwiększają ich bezpieczeństwo.

Mniej błędów

Błędy wynikające z niewłaściwego zeskanowania kodu kreskowego generują bardzo wysokie koszty. Są równoznaczne ze zmniejszoną wydajnością czasów ładowania i transportu, czasów zwrotu, dodatkowych wymagań procesowych, sporów i opóźnień w płatnościach, szybkości procesów. Wszystkie te czynniki mogą spowodować odpływ klientów i utratę wizerunku firmy. Proste w użyciu, a zaawansowane technologicznie rękawice i opaski ProGlove przyczyniają się do eliminowania błędów związanych ze skanowaniem kodów kreskowych i procesami przepływu pracy.

Skanery ubieralne ProGlove to produkt, za sprawą którego człowiek, maszyna i proces stają się jeszcze bardziej zintegrowane, stworzony zgodnie z filozofią czwartej rewolucji przemysłowej. Przemysł 4.0 sprawia, że fabryki stają się lepszym miejscem pracy. Ludzie są niezmiennie najważniejsi, a dzięki nowym rozwiązaniom otrzymują znacznie większe wsparcie technologiczne niż do tej pory. Ergonomia ProGlove jest nauką stojącą za budowaniem produktu w celu poprawy wydajności pracowników poprzez większą mobilność.

W ofercie dostępne są trzy wersje skanerów ProGlove

MARK Display - skaner wraz z 1,54-calowym wyświetlaczem typu e-ink. Wersja standardowa gwarantuje najszybszą wydajność skanowania bliskiego pola (10 – 90 cm) z optymalną odległością skanowania od 30 cm do 150 cm. Dodatkowo w zakresie możliwości jest optyczne, akustyczne i dotykowe sprzężenie zwrotne. Czyta kody kreskowe DPM. Żywotność baterii zaprojektowana jest do 7500 skanów.

MARK Display.jpg

MARK 3

Wielozakresowy skaner MARK 3 to najszybsza, najlżejsza i najbardziej wszechstronna opcja optymalizacji operacji skanowania bez użycia rąk. Intuicyjnie skanuje wszystko, od etykiet opakowaniowych, po odległe znaczniki identyfikacyjne. Dysponuje zasięgiem skanowania do 6 metrów. Żywotność baterii wynosi do 12000 skanów, a czas jej ładowania to tylko 2 godziny. Charakteryzuje się wysoką klasą szczelności IP65.

MARK 3

MARK 2

Urządzenie zoptymalizowanego do środowiska produkcyjnego. Moduł oferuje rozszerzony zakres skanowania do 150 cm. Ma możliwość nawiązywania łączności z tabletami, smartfonami i terminalami przez Bluetooth Low Energy lub 868 MHz. Czyta kody kreskowe DPM. W zakresie możliwości jest optyczne, akustyczne i dotykowe sprzężenie zwrotne. Zoptymalizowany dla środowiska o wysokiej częstotliwości skanowania. Czas pracy baterii wydłużony do 12000 skanów.

MARK 2

MARK Basic

W momencie skanowania wywołuje natychmiastowe połączenie ze smartfonami, tabletami lub terminalami przez Bluetooth Low Energy (BLE). Czyta kody kreskowe DPM. Żywotność baterii zaprojektowana jest do 8000 skanów. Zoptymalizowany dla środowiska o wysokiej częstotliwości skanowania. W zakresie możliwości jest optyczne, akustyczne i dotykowe sprzężenie zwrotne.

MARK Basic

ProGlove LEO

Skaner LEO waży tylko 35 g i może być sparowany z każdym z 3 akcesoriów ubieralnych: rękawicą, opaską czy yo-yo. Szybka i bezproblemowa konfiguracja umożliwia podłączenie skanerów do sieci i rozpoczęcie pracy w mniej niż 2 minuty. Żywotność baterii LEO wynosi do 4000 skanów, a czas jej ładowania to tylko 1 godzina. Odczytuje standardowe kody kreskowe 1D i 2D w odległości od 10 do 70 centymetrów.

LEO

Więcej o ProGlove i możliwościach jego zakupu opowiedzą nasi specjaliści. Zapraszamy do KONTAKTU!

‹ Wróć do listy aktualności

Zebra
Honeywell
Adventech Dlog
Soti
Extreme
ProGlove
Nice label
Datalogic
Printronix Auto ID
51T Charging

Adres korespondencyjny:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Męczenników Oświęcimia 40, 41-922 Radzionków

tel. 32 388 08 80
zapytania@aspekt.net.pl

Adres rejestrowy:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 11/E6
40-082 Katowice

NIP: 6262687188
REGON: 276 465 720
KRS: 0000122442

Sąd Rejonowy Katowice - Wschód, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał Zakładowy: 272 500,00 PLN

Formularz kontaktowy

Masz pytania lub potrzebujesz wyceny? Wyślij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.