Rewolucja ANDROID zmiany w mobilnych systemach operacyjnych

3 marca 2020
Czas czytania: 3 minuty

W gościnnej przestrzeni Ristorante La Squadra w Katowicach, odbyła się konferencja dotycząca przejścia z systemów opartych na oprogramowaniu Microsoft na systemy Google Android, której byliśmy organizatorem. Krok w stronę Androida to naturalna ścieżka rozwoju i konieczność.

Lutowa konferencja była drugą z cyklu poświęconego momentowi zwrotnemu w bezpiecznym funkcjonowaniu i zarządzaniu gospodarką magazynową. Firma Microsoft wycofuje się z aktualizowania i wsparcia technicznego dla systemów operacyjnych Windows, rozwiązaniem jest przejście na ciągle rozwijający się system Android.

Dla niejednego przedsiębiorcy zmiana okazała się wielkim zaskoczeniem. Konieczność przejścia na inny system operacyjny wiąże się z radykalną zmianą oprogramowania, wymuszonymi sytuacją wydatkami, a co więcej ryzykiem nieprawidłowo przeprowadzonego wdrożenia. Dlatego warto uczyć się od najlepszych. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. reprezentanci współpracujących z Aspektem, Zebra Technologies i Soti, międzynarodowych przedsiębiorstw, których doświadczenia w zakresie wdrażania i pracy w systemie Android są znaczące.

Zebra Technologies to prekursor zastosowania Androida w urządzeniach zarządzających gospodarką magazynową. Decyzję o rozszerzeniu oprogramowania o system Googla firma podjęła już w 2011 roku, wyciągając wniosek, że Microsoft nie jest w stanie przedstawić ścieżki rozwoju dla biznesowych urządzeń mobilnych. W 2012 roku wypuściła na rynek swój pierwszy tablet wyposażony w alternatywny system operacyjny Android 2. Od tego czasu konsekwentnie rozwija implementację nowych funkcji dla biznesu, poszerza funkcjonalność w zakresie administracji, konfiguracji i bezpieczeństwa. O wdrożeniu i dostępności Androida na urządzeniach marki Zebra opowiedział Tomasz Dzideczek.

"Wyróżnia nas wysoki poziom supportu. Zarówno przedsprzedażowego, lecz także dedykowanego klientom po dokonaniu transakcji. Zapisane w licencji wsparcie standardowe to nie wszystko. Pomoc można rozszerzyć np. o całodobowe wsparcie serwisanta, a w udzielaniu tego rodzaju supportu jesteśmy najlepsi w branży. Możemy się pochwalić działaniami zaradczymi nie przekraczającymi 30 minut interwencji." - powiedziała Dominika Marczak z firmy Soti, będącego liderem w tworzeniu ekonomicznych, innowacyjnych rozwiązań w zakresie zabezpieczenia, wsparcia i kontroli operacji mobilnych.

Pozycję lidera zdobywa się przewidując kolejny krok konkurencji, wsłuchując się w głosy rynku, projektując nowe usługi w oparciu o najlepsze rozwiązania. Przyszłością dla mniejszego i większego biznesu jest Android Enterprise.

Podsumowując konferencję Marek Kuropieska, prezes zarządu Aspekt Sp. z o.o. zwrócił uwagę, że Android to obecnie najpopularniejsza, rozwijająca się platforma biznesu, zaś wybór trafnego, skutecznego oprzyrządowania znacząco usprawnia pracę magazynu, ułatwia czynności kontrolne i zarządcze, pomaga podejmować właściwe decyzje. A pierwszą z nich powinno być jak najszybsze przejście na system operacyjny Android przeprowadzone przez profesjonalistów.

Konferencja odbyła się w gościnnej przestrzeni Ristorante La Squadra w Katowicach. Nie sposób nie wspomnieć o kilku słów o tym miejscu. La Squadra to restauracja serwująca znakomite włoskie smaki, a zarazem galeria sztuki oraz salon Ferrari i Maserati, czyli esencja wszystkiego co najlepsze u naszych śródziemnomorskich sąsiadów.

Kolejne spotkanie pod hasłem: „Rewolucja ANDROID zmiany w mobilnych systemach operacyjnych” odbędzie się 23 kwietnia. Będzie częścią Salonu Logistyki i Magazynowania LOGISTEX, w przestrzeni Expo Silesia w Sosnowcu.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracja online przez www.datasolutions.net.pl

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą zapraszamy do KONTAKTU - nasi specjaliści pomogą Ci dokonać rewolucji w Twoim przedsiębiorstwie!


‹ Wróć do listy aktualności

Zebra
Honeywell
Adventech Dlog
Soti
Extreme
ProGlove
Nice label
Datalogic
Printronix Auto ID
51T Charging
Gamber Johnson
RAM Mounts.png

Adres korespondencyjny:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Męczenników Oświęcimia 40, 41-922 Radzionków

tel. 32 388 08 80
zapytania@aspekt.net.pl

Adres rejestrowy:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 11/E6
40-082 Katowice

NIP: 6262687188
REGON: 276 465 720
KRS: 0000122442

Sąd Rejonowy Katowice - Wschód, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał Zakładowy: 272 500,00 PLN

Formularz kontaktowy

Masz pytania lub potrzebujesz wyceny? Wyślij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.