Webinar – Przemysł 4.0 ubrany w technologię. Zaoszczędź czas i pieniądze!

18 czerwca 2020
Czas czytania: 4 minuty


Współczesne rozwiązania w obrębie branży wearables zaczynają dotyczyć nas wszystkich. To jedna z ikon przemysłu 4.0, która w naszym kraju jeszcze nie osiągnęła wysokiej popularności. Naszym celem jest zmiana takiego stanu rzeczy i otwarcie Polski na nowe możliwości, które stanowią podstawę skutecznego biznesu w XXI wieku. Firma Aspekt Sp. z o.o we współpracy z ProGlove organizuje bezpłatny webinar, poruszający tematykę wykorzystania urządzeń wearables w Przemyśle 4.0

30 czerwca od godziny 11:00 do godziny 11:45 zaplanowane jest seminarium internetowe, które prowadzić mają prezes zarządu Aspekt Sp. z o.o. Marek Kuropieska i Katrin Krawiarsch z firmy ProGlove. Marek Kuropieska jest osobą rozpoznawalną ze względu na swój duży wkład we wdrażanie technologii auto_ID w firmach takich jak LPP, CCC, IKEA, Whirlpool, Forte, Nowy Styl Group i DHL. Katrin Krawiarsch reprezentuje markę ProGlove, która tworzy rozwiązania dla liderów rynkowych, takich jak Bosch, Seat, Volkswagen, DB Schenker, a nawet Lufthansa.

Łącząc swoje siły i bogactwo doświadczeń, prelegenci będą wypowiadać się na temat innowacji w urządzeniach typu wearables, o ich możliwościach w wykorzystaniu w przemyśle – w tym na naszym rodzimym rynku – i o zwrocie z inwestycji w obrębie tego sektora. W przypadku ostatniego tematu mowa o jasnych, klarownych sposobach, które ukażą nam realne obliczenia związane z korzyściami z wdrożenia takiego rozwiązania w naszym przedsiębiorstwie. Nabycie tej wiedzy wiąże się potencjalnie ze wzrostem wydajności i ergonomii pracy przy jednoczesnym ograniczeniu czasu skanowania i identyfikacji produktów.

Wearables – sektor, który zdobył serca zachodnich przedsiębiorców

Wearables to urządzenia, które w pewnym sensie stanowią ikonę zmian – zarówno tych, które już zaszły, jak i tych, na które musimy być gotowi w przyszłości. Urządzenia ubieralne są niezwykle istotne ze strategicznego punktu widzenia dla każdego przedsiębiorcy. Mowa tu szczególnie o branży retail, logistycznej i kurierskiej oraz obsłudze dużych linii produkcyjnych. Wyobrażenia o codziennym zastosowaniu wearables również są bardzo obiecujące. Konsumenci wierzą w poprawę standardu swojego życia, lepszą kontrolę nad własnym organizmem i wsparcie prozdrowotnych zachowań. Na tym zastosowania się nie kończą. Same urządzenia ubieralne mogą być integralną częścią logistyki firmy oraz jej łańcucha dostaw, czy też ciekawym dodatkiem, który w prosty sposób połączy się z urządzeniami z kategorii Internetu Rzeczy (Internet of Things) i wesprze centra danych w optymalizacji codziennego funkcjonowania każdej, nawet mniejszej firmy. Głównymi zaletami wybrania wearables są: wzrost ergonomii pracy, realna oszczędność czasu przy wielu operacjach (na przykład skanowania) oraz znaczący wzrost efektywności naszych pracowników.

Popularność wearables wśród największych graczy rynkowych – Microsoft, Amazon, Apple – wynika z prostoty ich integracji z innymi rozwiązaniami Przemysłu 4.0. Dzięki nim możemy w znacznie korzystniejszy sposób zarządzać zasobami, na przykład kadrą lub energią. Są to rozwiązania, które nieodzownie łączą się z Przemysłem 4.0 i idącymi za nim innowacjami. Czwarta rewolucja przemysłowa wymaga integracji jak największej liczby składników funkcjonowania danego przedsięwzięcia, a wearables są do tego najprostszą drogą. Wdrożenie takiego rozwiązania może nieść szereg korzystnych konsekwencji – to właśnie o nich i o strategiach wdrażania wearables dowiedzą się uczestnicy webinaru.

Udział w webinarze „Przemysł 4.0 ubrany w technologię. Zaoszczędź czas i pieniądze” jest całkowicie bezpłatny, ogranicza nas jednak limit miejsc. Samo seminarium internetowe skierowane jest do osób, które interesują się wdrażaniem takich rozwiązań do swoich przedsiębiorstw i jednocześnie szukają sprawdzonych informacji na ten temat. Strategie, które zostaną tam pokazane, mają pomóc w automatyzacji produkcji i osiągnięciu znacznej przewagi rynkowej.


Data wydarzenia: 30 czerwca godz. 11:00–11:45

Organizatorzy – Aspekt Sp. z o.o i ProGlove

Zapisy: www.aspekt.net.pl/webinar

Zapraszamy!

‹ Wróć do listy aktualności

Zebra
Honeywell
Adventech Dlog
Soti
Extreme
ProGlove
Nice label
Datalogic
Printronix Auto ID
51T Charging

Adres korespondencyjny:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Męczenników Oświęcimia 40, 41-922 Radzionków

tel. 32 388 08 80
zapytania@aspekt.net.pl

Adres rejestrowy:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 11/E6
40-082 Katowice

NIP: 6262687188
REGON: 276 465 720
KRS: 0000122442

Sąd Rejonowy Katowice - Wschód, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał Zakładowy: 272 500,00 PLN

Formularz kontaktowy

Masz pytania lub potrzebujesz wyceny? Wyślij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.