Wybierz rozwiązania LifeGuard™ for Android™, opracowane przez firmę Zebra!

15 października 2019
Czas czytania: 3 minuty

Phishing, formjacking, cryptojacking, ransomware – kreatywność hakerów nie zna granic. Straty przez nich spowodowane osiągają astronomiczną wysokość i niestety systematycznie rosną. W ubiegłym roku firma Norton wyliczyła w swoim raporcie (Norton Cyber Security Insights 2017), że rok wcześniej w 20 krajach świata hakerzy okradli 978 mln podmiotów na kwotę 146,3 mld euro. W tym samym roku firmy na całym świecie wydały na bezpieczeństwo informatyczne 120 mld dolarów. Dla porównania, w 2004 roku wydawały na ten cel ledwie 3,5 mld dolarów.

LifeGuard™ od Zebra Technologies - sprawdzony system bezpieczeństwa

Wszyscy już chyba zdają sobie sprawę, że wydatki na bezpieczeństwo to absolutna konieczność, ale nie każdy wie jak wybrać rozwiązania rzeczywiście niezawodne. Takie jak LifeGuard™ for Android™, opracowane przez firmę Zebra rozwiązanie zabezpieczające oprogramowanie i znacznie wydłużające cykl życiowy komputerów mobilnych marki Zebra klasy korporacyjnej z systemem Android, takich jak flagowiec MC9300 czy choćby komputery z serii TC72. LG jest dostępny dla niemal wszystkich produktów w aktualnym portfolio Zebry.

System bezpieczeństwa na Androida - LifeGuard™

Dlaczego LifeGuard? Android, opracowany pierwotnie z myślą o konsumentach, zyskuje coraz większe znaczenie w przedsiębiorstwach. Wpływ na to ma zakończenie wsparcia dla systemu Windows w urządzeniach wykorzystywanych do obsługi łańcucha dostaw, ale również przyzwyczajenia użytkowników, którzy na co dzień korzystają z Androida na swoich prywatnych urządzeniach mobilnych. Do 2020 roku 72 procent wszystkich nowych urządzeń przenośnych w przedsiębiorstwach będzie wyposażonych w system Android.

Android niesie wiele funkcji i możliwości atrakcyjnych dla klientów korporacyjnych, ale bezpieczeństwo nie jest jedną z nich. Standardowy okres wsparcia dla danej wersji systemu Android oferowany przez Google to trzy lata. Tymczasem większość firm oczekuje, że ich urządzenia klasy korporacyjnej będą działać przez co najmniej pięć lat.

LifeGuard zapewnia wsparcie w zakresie bezpieczeństwa w trakcie całego cyklu życia urządzeń, dzięki czemu nie trzeba ich wysyłać na przedwczesną emeryturę, która generuje koszty i obniża zwrot z inwestycji. Użytkownicy LG otrzymują w ramach umowy OneCare aktualizacje zabezpieczeń dla wykorzystywanej przez nich wersji systemu Android (wraz z powiadomieniami, gdy aktualizacja jest dostępna) - również po opublikowaniu nowej wersji systemu, przez cały kolejny rok.

Aktualizacje z systemem Zebra LifeGuard™

LifeGuard zapewnia informacje o dostępnych aktualizacjach, podaje, która ma status priorytetowy oraz umożliwia zdalne sprawdzanie, które urządzenia się do niej kwalifikują. Pozwala także automatycznie aktualizować urządzenia, monitorować ten proces i zarządzać nim w czasie rzeczywistym, np. aktualizować zabezpieczenia tylko w danym dziale albo tylko określony typ urządzeń, dopasować aktualizacje do rytmu pracy w swojej firmie albo wysyłać informacje – za pośrednictwem urządzeń, których dotyczą - o terminie zbliżającej się aktualizacji.

Zebra, w przeciwieństwie do wielu innych producentów, wspiera także starsze wersje swoich urządzeń. End-of-sale danego urządzenia nie musi już oznaczać zakończenia regularnego wsparcia dla systemu zabezpieczeń – kolejne aktualizacje dostarczane są przez dwa lata. A jeśli to za mało, zawsze można przedłużyć wsparcie w zakresie bezpieczeństwa w ramach opcji LifeGuard Long Term.

‹ Wróć do listy aktualności

Zebra
Honeywell
Adventech Dlog
Soti
Extreme
ProGlove
Nice label
Datalogic
Printronix Auto ID
51T Charging
Gamber Johnson
RAM Mounts.png

Adres korespondencyjny:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Męczenników Oświęcimia 40, 41-922 Radzionków

tel. 32 388 08 80
zapytania@aspekt.net.pl

Adres rejestrowy:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 11/E6
40-082 Katowice

NIP: 6262687188
REGON: 276 465 720
KRS: 0000122442

Sąd Rejonowy Katowice - Wschód, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał Zakładowy: 272 500,00 PLN

Formularz kontaktowy

Masz pytania lub potrzebujesz wyceny? Wyślij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.