Konieczność aktualizowania systemów operacyjnych w urządzeniach firmowych jest niepodważalna. Jednak doświadczenie pokazuje, że nie jest to norma. Zaniedbania są efektem braku wiedzy, nieznajomości zalet i zagrożeń.
Przeczytajcie artykuł, w którym przypomnimy, dlaczego należy pracować w zaktualizowanym środowisku informatycznym, a także zaprezentujemy Honeywell Mobility Edge, czyli jedną z najlepszych na rynku, platformę dla systemu Android.
3 główne powody aktualizacji
Podstawowe powody aktualizacji można ująć w trzech punktach. Nowe wersje Androida zazwyczaj zawierają:
- Znaczące ulepszenia systemowe,
- Zwiększenie ochrony bezpieczeństwa i prywatności,
- Rozszerzenia i możliwości interfejsów API, które pozwalają aplikacjom innych firm na interakcję z urządzeniem i danymi.
Nowa edycja Androida
Każda kolejna wersja Androida niesie za sobą szereg usprawnień. Poczynając od poprawienia zauważonych błędów z wersji poprzedniej po dodanie nowych możliwości, oznacza to również większą intuicyjność i praktyczność.
Mobility Edge
To platforma sprzętowa i programowa do komputerów mobilnych, która zwiększy nie tylko bezpieczeństwo twoich urządzeń, ale i ich wydajność. Zapewnia również szybsze przechwytywanie danych i bezpieczniejszą, ulepszoną komunikację pracowników. Jest to ujednolicone, intuicyjne środowisko ułatwiające adaptację użytkownikom.
Najlepsze praktyki Google dotyczące aktualizacji
Podstawową rekomendacją Google Android jest utrzymywanie urządzeń w najnowszej wersji systemu operacyjnego i wydaniach konserwacyjnych. Tylko w taki sposób można zapewnić im najnowszą wersję zabezpieczeń, ponieważ wiele dodatków do funkcji ochronnych dostarczanych jest wraz z nową wersją systemu operacyjnego. Warto pamiętać, że Android wspiera urządzenia do 3 lat od daty zakupu. Implementowanie poprawek nowej wersji systemu do poprzedniej, z definicji mniej bezpieczne, nie jest obsługiwane przez Google. Skomplikowanie brzmiący proces wdrożenia ułatwia program Android Enterprise Recommended, który usprawnia wybieranie i synchronizacje urządzeń z Androidem oraz odpowiednich usług i zarządzanie nimi.
Cyberbezpieczeństwo
Brak aktualizacji prowokuje zagrożenia. Wiele sieci systemowych opartych jest na wykorzystywaniu wspólnej, wirtualnej przestrzeni. Aktualizowanie jej poszczególnych segmentów jest bardzo ważne, ponieważ każdy element pracuje na wspólne bezpieczeństwo. Podczas cyberataku hakerzy szukają luk systemowych, przerw wykorzystywanych jako bramy, przez które przenikają w głąb sieci. Luki powstają m.in. w wyniku zaniedbań związanych z aktualizowaniem systemu operacyjnego.
Efekty awarii sieciowych, ataków hakerskich, instalacji złośliwego oprogramowania mogą mieć różne skutki – od utraty produktywności, przez zakłócenia w świadczeniu usług, po kradzież danych poufnych.
Najczęstszym łupem cyberprzestępców są obecnie właśnie dane poufne, w tym dane osobowe. Co więcej, niewłaściwe zabezpieczenie baz danych w sieci wiąże się z niewypełnieniem obowiązków dotyczących ochrony danych osobowych (RODO) i objęte jest wysokimi karami nakładanymi przez organy regulacyjne. Aktualizowanie systemów operacyjnych jest więc przejawem profesjonalizmu, odpowiedzialności, dbałości o bezpieczeństwo kontrahentów i własne.
Co znajduje się w nowszej odsłonie Androida
Nowsze wersje Androida zawierają elementy wykraczające poza drobne poprawki, które wprowadzane są przez Google w tzw. łatkach. Zawierają także rozszerzenia i ograniczenia do interfejsów API pozwalające innym aplikacjom na interakcję z urządzeniem.
Ważne jest, aby zrozumieć, że nowych funkcji, wpisanych do odświeżonej wersji systemu operacyjnego, nie można przywracać do poprzednich edycji systemu operacyjnego. Nawet jeśli są one nadal obsługiwane przez Google.
Masz pytania dotyczące aktualizacji systemu? Zwróć się do naszych specjalistów. Wykorzystaj naszą wiedzę w pełni bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań.
- Wybierz dogodną dla siebie datę konsultacji, klikając w poniższy przycisk
- Nasi eksperci oddzwonią do Ciebie w wybranym terminie
- Bezpłatna konsultacja potrwa 15 minut
Najwyższy czas, by przejść na OS Android! Dlaczego? Posłuchaj naszego podcastu!
Przeczytaj też najczęściej zadawne pytania dotyczące migracji do OS Android -> FAQ migracji do OS Android