Zebra Dimensioning - rozwiązanie do pomiaru paczek

18 kwietnia 2023
Autor: Aspekt
Czas czytania: 7 minut

Nadszedł czas, aby przestać nie doszacowywać rozmiary paczek i naliczać zbyt małe opłaty za przesyłki.

Istnieje lepszy sposób na dokładny pomiar i wycenę paczek w punktach odbioru i nadania i jest to system wymiarowania Zebra Dimensioning™!

Dokładny pomiar i wycena paczek z Zebra Technologies

Czy kiedykolwiek…

  • Musiałaś/eś wysłać więcej samochodów dostawczych tylko dlatego, że objętość przesyłek nie była odpowiednio obliczona?
  • Początkowo przeceniłaś/eś lub niedoszacowałaś/eś paczkę klienta i musiałaś/eś poświęcić czas (i pieniądze), aby to naprawić?
  • Odesłałeś/aś paczkę do klienta z powodu niewystarczającej opłaty kurierskiej?
  • Musiałeś/aś podjąć trudną decyzję, aby po prostu „przełknąć stratę”, ponieważ ktoś źle ocenił rozmiar paczki, a co za tym idzie, źle obliczył koszty wysyłki?

W końcu istnieje sposób na uzyskanie dokładnego pomiaru paczki, bez względu na to, gdzie przedmioty są odbierane lub nadawane. Mowa o nowej funkcji Zebra Dimensioning™.

Czym Zebra Dimensioning różni się od innych mobilnych systemów wymiarowania?

Najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest podzielenie się informacjami, które trzeba wiedzieć o mobilnych systemach wymiarowania.

Certyfikowana dokładność pomiaru paczek

Nie wszystkie mobilne systemy wymiarowania oferują zintegrowane, certyfikowane mobilne wymiarowanie, dostępne w urządzeniu dla zwykłych przesyłek. W rzeczywistości Zebra Dimensioning jest jedynym zintegrowanym przenośnym rozwiązaniem do mobilnego wymiarowania paczek, które zapewnia certyfikowaną dokładność na obecnym rynku. Co to znaczy?

Większość mobilnych rozwiązań do wymiarowania dostępnych obecnie na rynku wymaga albo powiązania urządzenia do wymiarowania z urządzeniem nadrzędnym (co oznacza, że trzeba kupić więcej urządzeń i zarządzać nimi, aby uzyskać dokładny pomiar, a pracownicy muszą nosić ze sobą więcej sprzętu) albo podłączenia kamery/czujnika do wymiarowania do tabletu lub komputera przenośnego jako akcesorium „przykręcane”. Ponieważ czujnik jest akcesorium zewnętrznym, może zostać łatwo uszkodzony przez codzienne upadki i uderzenia. Może to łatwo wpłynąć na kalibrację i wyłączyć tę jednostkę wymiarowania z eksploatacji do czasu jej ponownej kalibracji.

Poznaj naszą ofertę

Rozwiązanie Zebra Dimensioning™ zapewnia pełną integrację czujnika z komputerami mobilnymi, takimi jak Zebra TC53 i TC58 lub Zebra TC73 i TC78, bez dodawania dodatkowego ciężaru lub powiększania rozmiaru urządzeń. Dzięki temu można wymiarować paczki i obliczać dokładne opłaty za wysyłkę za naciśnięciem jednego przycisku, w dowolnym miejscu — czy to w miejscach nadawania paczek, czy podczas odbioru w domach i firmach. Ponadto pracownicy muszą nosić ze sobą tylko jeden komputer przenośny.

Międzynarodowy certyfikat do handlu w USA, Kanadzie i Europie

Mobilne systemy wymiarowania muszą posiadać międzynarodowe certyfikaty odpowiednich organów ds. wag i pomiarów. Rozwiązanie od Zebra to pierwsze w pełni zintegrowane rozwiązanie do mobilnego wymiarowania z międzynarodowym certyfikatem NTEP (USA), OIML (UE/EFTA), MC (Kanada), NMI (Australia) i MBIE (Nowa Zelandia) i jedyne tego rodzaju certyfikowane rozwiązanie, które może być legalnie wykorzystywane w handlu m.in. w USA, Kanadzie i Europie.

Usuwanie wąskiego gardła w łańcuchu wysyłkowym

Mobilne rozwiązania do wymiarowania powinny być projektowane w celu usprawnienia i przyspieszenia wszystkich przepływów pracy w terenie. Wielofunkcyjne mobilne rozwiązanie do wymiarowania może usunąć wąskie gardła i przyspieszyć przepływ pracy w całym łańcuchu wysyłkowym. Na przykład może być używany, aby zapewnić właściwą alokację magazynu lub przestrzeni ładunkowej ciężarówki. Może również pomóc w wyborze najbardziej wydajnego opakowania. Zebra Dimensioning może również pomóc spedytorom w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju, ponieważ ładunki można zoptymalizować tak, aby ciężarówki, samoloty i wagony były za każdym razem pełne, co zmniejsza liczbę przejazdów wymaganych do realizacji dostaw.

Wytrzymały system wymiarowania

Mobilne systemy wymiarowania muszą być wystarczająco wytrzymałe, aby pracować w trudnych warunkach terenowych, wyposażone w możliwość łączności 5G i zdolne do zdalnej synchronizacji z systemami logistycznymi w celu natychmiastowego udostępniania danych i przetwarzania transakcji. Ważne jest, aby system wymiarowania można być łatwo przenosić i używać przez pracowników mobilnych, niezależnie od tego, czy poruszają się po magazynie lub w sortowni, w miejscu wysyłki detalicznej, czy też od drzwi do drzwi.

W 2020 roku na całym świecie wysłano ponad 131 miliardów paczek. Oczekuje się, że do 2026 roku liczba ta wzrośnie ponad dwukrotnie i osiągnie 266 miliardów paczek.

Poznaj naszą ofertę

Dokładny odczyt niezależnie od opakowania

Mobilne systemy wymiarowania mogą przynieść więcej wymiernych korzyści, niż mogłoby się wydawać, zwłaszcza jeśli zajmujesz się głównie „zwykłymi” przesyłkami w kształcie prostopadłościanu. 70% wysyłanych dziś paczek to paczki zwykłe, co oznacza, że mobilny system wymiarowania, taki jak Zebra Dimensioning, uzyska dokładny odczyt, który można zweryfikować, niezależnie od tego, czy pudełka są gładkie, opakowane czy zadrukowane grafiką. Zarejestruje szeroką gamę rozmiarów pudełek o wymiarach bocznych od niecałych 10 cm do prawie 1 m. Można celować prosto w dół lub pod kątem – wystarczy skierować czerwony punkt na górną powierzchnię.

Bezterminowa licencja systemu wymiarowania Zebra Dimensioning 

Umowy licencyjne dotyczące oprogramowania do wymiarowania różnią się w zależności od dostawcy. Oprogramowanie Zebra Dimensioning jest objęte licencją bezterminową od razu po wyjęciu z pudełka, więc nie trzeba się martwić o żadne ukryte opłaty ani wymagania dotyczące odnowienia. Ponadto wszystkie urządzenia z certyfikowanym rozwiązaniem Zebra Dimensioning są zatwierdzone, certyfikowane i opatrzone naklejkami, co ułatwia przeprowadzenie wszelkich końcowych kontroli wymaganych do wprowadzenia urządzenia do obrotu.

System zintegrowany z aplikacjami mobilnymi

Integracja danych może wymagać dodatkowego wysiłku i inwestycji. Dzięki interfejsowi programowania aplikacji (API) Zebra Mobile Dimensioning zintegrowanie przechwytywania wymiarów paczek z aplikacjami biznesowymi zaplecza jest tak proste, jak zintegrowanie przechwytywania kodów kreskowych. Może to jednak nie dotyczyć innych produktów do wymiarowania mobilnego.

Co warto wiedzieć przed inwestycją w mobilny system pomiaru paczek? 

Pamiętaj, aby mobilny system wymiarowania, który zamierzasz kupić:

  • był w pełni zintegrowany z inną technologią, którą Twoi pracownicy już noszą i z której korzystają na co dzień, czyli zazwyczaj wytrzymałym komputerem mobilnym
  • szybko i dokładnie mierzył paczki
  • automatycznie obliczał i poświadczał opłaty za wysyłkę

Ale jeśli szukasz innych mobilnych rozwiązań do wymiarowania, takich jak cyfrowe taśmy miernicze to zapytaj nas o możliwości tej technologii.

  • Wybierz dogodną dla siebie datę konsultacji, klikając poniżej przycisk "Zarezerwuj bezpłatną konsultację z ekspertem"
  • Nasi eksperci oddzwonią do Ciebie w wybranym terminie
  • Bezpłatna konsultacja potrwa 15 minut

Zarezerwuj bezpłatną konsultację z ekspertem

Zobacz video!

‹ Wróć do listy aktualności

Zebra
Honeywell
Adventech Dlog
Soti
Extreme
ProGlove
Nice label
Datalogic
Printronix Auto ID
51T Charging
Gamber Johnson
RAM Mounts.png

Adres korespondencyjny:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Męczenników Oświęcimia 40, 41-922 Radzionków

tel. 32 388 08 80
zapytania@aspekt.net.pl

Adres rejestrowy:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 11/E6
40-082 Katowice

NIP: 6262687188
REGON: 276 465 720
KRS: 0000122442

Sąd Rejonowy Katowice - Wschód, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał Zakładowy: 272 500,00 PLN

Formularz kontaktowy

Masz pytania lub potrzebujesz wyceny? Wyślij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.