Android zdobywa nowe terytoria. Rewolucja w magazynach i halach produkcyjnych

20 listopada 2019
Czas czytania: 3 minuty

Najpopularniejszy system operacyjny na świecie niebawem będzie… jeszcze bardziej popularny. Wraz ze wstrzymaniem wsparcia dla kolejnych wersji Windowsa wykorzystywanych na urządzeniach mobilnych, Android wkracza tryumfalnie do magazynów, hal produkcyjnych i firm dystrybucyjnych.

Android w magazynach, dystrybucji i produkcji

Mobilna wersja systemu Windows z różnych powodów nie zrobiła oszałamiającej kariery w sektorze konsumenckim, ale jeśli chodzi o sprzęt klasy korporacyjnej – mobilne urządzenia wykorzystywane do pracy w wymagającym środowisku hali magazynowej, produkcyjnej czy firmy dystrybucyjnej – to Windows był zdecydowanym liderem. Teraz jednak era dominacji flagowego produktu Microsoftu w tym segmencie urządzeń dobiegła końca. Potentat stopniowo wycofuje się ze wsparcia dla kolejnych wersji systemu przeznaczonych dla urządzeń mobilnych klasy korporacyjnej. Stracił je już m.in. Windows Embedded CE 6.0, a w styczniu przyszłego roku Microsoft porzuci ostatni przyczółek, Windows Embedded Handheld 6.5. To ogromny problem dla użytkowników urządzeń mobilnych wykorzystujących te rozwiązania, głównie firm zajmujących się produkcją, dystrybucją czy magazynowaniem – koniec z aktualizacjami, rosnące z każdym dniem zagrożenie dla płynności funkcjonowania i przede wszystkim dla bezpieczeństwa danych.

Podobnie jak w sektorze konsumenckim, Microsoft zaleca użytkownikom sprzętu klasy korporacyjnej migrację do systemu Android. Kwestiom związanym z tą tranzycją poświęcona będzie konferencja, która odbędzie się w grudniu w Warszawie.

Rezygnacja z Windowsa i migracja do OS Android to dziś dla wielu przedsiębiorców nie kwestia wyboru, ale konieczności. Jak każda taka zmiana, tak i ta budzi u wielu z nich rozmaite obawy i wątpliwości. Dlaczego trzeba jej dokonać? Jak ją przeprowadzić nie powodując szkodliwych przestojów w działaniu firmy? Jaki konkretnie sprzęt wybrać, żeby konieczna zmiana przyniosła przedsiębiorstwu największy pożytek?– mówi Marek Kuropieska, prezes zarządu Aspekt Sp. z o.o., firmy zajmującej się automatyczną identyfikacją produktów i usług, lidera na polskim rynku w tej branży.

Tym i pokrewnym kwestiom poświęcona będzie bezpłatna konferencja „Rewolucja ANDROID - zmiany w mobilnych systemach operacyjnych”, którą firma Aspekt Sp. z o.o. organizuje w grudniu w Warszawie. Partnerami wydarzenia są firmy Zebra i Soti, jedne z największych firm technologicznych na świecie, których przedstawiciele również podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem.

– Wciąż zbyt niska jest świadomość wśród przedsiębiorców konkretnych, wymiernych korzyści płynących z migracji do OS Android. To dynamicznie rozwijająca się platforma, na której swoją uwagę koncentrują dzisiaj najwięksi gracze dostarczając coraz doskonalsze aplikacje i wytrzymałe, nowoczesne urządzenia mobilne. Dzięki nim można w niedostępny wcześniej sposób usprawnić operacje magazynowe, jednocześnie otwierając zupełnie nowe drogi ekspansji dla swojego przedsiębiorstwa. Samo wdrożenie nowych rozwiązań, również dzięki popularności systemu Android w segmencie konsumenckim, może być zaskakująco proste. O tym, między innymi, chcemy mówić podczas konferencji – mówi Marek Kuropieska.

_______________________________________________________________________________

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przygotuj się do płynnej migracji z systemu operacyjnego Windows do Androida - przeczytaj nasz wpis!

 

‹ Wróć do listy aktualności

Zebra
Honeywell
Adventech Dlog
Soti
Extreme
ProGlove
Nice label
Datalogic
Printronix Auto ID
51T Charging

Adres korespondencyjny:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Męczenników Oświęcimia 40, 41-922 Radzionków

tel. 32 388 08 80
zapytania@aspekt.net.pl

Adres rejestrowy:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 11/E6
40-082 Katowice

NIP: 6262687188
REGON: 276 465 720
KRS: 0000122442

Sąd Rejonowy Katowice - Wschód, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał Zakładowy: 272 500,00 PLN

Formularz kontaktowy

Masz pytania lub potrzebujesz wyceny? Wyślij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.