Rozwiązania do szybkiej automatyzacji procesów w firmie

4 czerwca 2024
Autor: Aspekt
Czas czytania: 6 minut

Automatyzacja krok po kroku - jak ją wdrożyć poprawnie?

Wdrażanie automatyzacji to nie tylko teoria, ale także praktyczne rozwiązania przynoszące wymierne korzyści. Warto zaznaczyć, że proces automatyzacji nie musi odbywać się od razu na dużą skalę i przy znaczących nakładach finansowych.

Wiele firm obawia się wysokich kosztów i skomplikowanych wdrożeń, jednak automatyzacja nie musi być przerażająca. Można wprowadzać ją krok po kroku, wybierając rozwiązania najbardziej pasujące do potrzeb i możliwości danej firmy.

Na przykład, można zacząć od automatyzacji wybranych procesów, takich jak kompletacja towarów czy wysyłka zamówień, i stopniowo rozszerzać zakres automatyzacji na kolejne obszary działalności. Wprowadzenie prostych systemów, takich jak automatyczne bramki skanujące czy system WMS, może już przynieść wymierne korzyści i przygotować firmę na kolejne etapy automatyzacji.

Sprawdź dostępne rozwiązania!

Automatyzacja procesów załadunku i przepływu towarów

Bramki Rewista Gate Control jako przykład szybkiej automatyzacji

Automatyzacja procesów załadunku i przepływu towarów jest jednym z kluczowych obszarów, w których firmy mogą znacząco poprawić swoją wydajność. Jednym z rozwiązań, które umożliwia pełne monitorowanie i śledzenie przepływu towarówbramki samoskanujące Rewista Gate Control. Korzystanie z automatyzacji w firmach logistycznych w tym zakresie przynosi szereg korzyści:

 • Szybkość i efektywność procesów załadunku: Automatyczne systemy załadunku pozwalają na znaczne przyspieszenie tego procesu, co przekłada się na skrócenie czasu operacji logistycznych.

 • Zmniejszenie ryzyka błędów i zwiększenie dokładności logistycznej: Automatyzacja minimalizuje ryzyko błędów ludzkich, co zwiększa precyzję działań logistycznych.

 • Możliwość śledzenia historii każdego produktu: Zautomatyzowane systemy pozwalają na pełne śledzenie historii przepływu towarów, co jest kluczowe dla zarządzania łańcuchem dostaw.

 • Zwiększone bezpieczeństwo i minimalizacja strat: Automatyzacja poprawia bezpieczeństwo operacji logistycznych, zmniejszając ryzyko uszkodzeń i strat.

Automatyzacja procesu wydań urządzeń i narzędzi do pracy

Terminalomat banner - automatyzacja

Jednym z rozwiązań są zautomatyzowane szafy do wydawania urządzeń, znane jako Terminalomaty. Te nowoczesne rozwiązania zapewniają pełną kontrolę nad ilością i stanem urządzeń w czasie rzeczywistym, co przynosi liczne korzyści:

 • Pełna kontrola nad ilością i stanem urządzeń: Terminalomaty pozwalają na dokładne monitorowanie zasobów, co ułatwia zarządzanie sprzętem.

 • Skrócenie czasu potrzebnego na pobranie i zdanie urządzeń: Automatyczne szafy minimalizują czas potrzebny pracownikom na pobranie i zwrot urządzeń.

 • Redukcja kosztów eksploatacji i utrzymania urządzeń zastępczych: Dzięki lepszemu zarządzaniu sprzętem, można znacząco obniżyć koszty związane z jego eksploatacją.

 • Pełna kontrola nad użytkowaniem sprzętu: Terminalomaty zapewniają pełne śledzenie użytkowania urządzeń, co pomaga w optymalizacji zarządzania narzędziami i urządzeniami.

Automatyzacja procesów produkcyjnych, logistycznych, pakowania

Skanery wizyjne szybka aut

Wprowadzenie urządzeń skanujących posiadających systemy wizyjne do procesów biznesowych to kolejny krok w automatyzacji, który znacząco zwiększa efektywność i dokładność działań logistycznych. Urządzenia te przynoszą szereg korzyści:

 • Poprawa efektywności i dokładności procesów: Skanery eliminują potrzebę ręcznego wprowadzania danych, co zwiększa szybkość i precyzję operacji.

 • Redukcja błędów ludzkich: Automatyczne skanowanie minimalizuje ryzyko błędów, co jest kluczowe dla precyzyjnego zarządzania zapasami.

 • Lepsze zarządzanie zapasami: Dzięki skuteczniejszemu monitorowaniu stanów magazynowych, firmy mogą optymalizować koszty i poprawiać wydajność operacyjną.

Automatyzacja procesów kompletacji, kontroli jakości i zwrotów

Rozwiązania ubieralne - automatyzacja procesów w fimie

Szeroka gama urządzeń ubieralnych przynosi kluczowe korzyści dla operacji w logistyce i produkcji:

 • Poprawa mobilności pracowników: Urządzenia ubieralne zwiększają swobodę działania pracowników, co przekłada się na wyższą efektywność pracy.

 • Szybki dostęp do danych: Pracownicy mogą szybko i łatwo uzyskać potrzebne informacje, co usprawnia procesy kompletacji i zarządzania zapasami.

 • Poprawa ergonomii pracy: Urządzenia ubieralne minimalizują ryzyko urazów, co zwiększa bezpieczeństwo i komfort pracy.

 • Redukcja błędów w kompletacji: Zaawansowane technologie skanowania i identyfikacji produktów zwiększają precyzję operacji magazynowych.

Inne rozwiązania do wdrażania automatyzacji procesów

Oprócz powyższych, dostępne są również zaawansowane technologie takie jak:

 • Automatyzacja wydruku etykiet - mobilne drukarki etykiet: Intuicyjne w obsłudze, zapewniające szybkie i efektywne drukowanie etykiet w wymagających warunkach.

 • Automatyzacja procesu kontroli i pickingu - technologia Voice: Umożliwia pracownikom zbieranie zamówień poprzez interakcję głosową, co zwiększa efektywność i bezpieczeństwo pracy.

 • Automatyzacja przyjęć i wydań - systemy wymiarowania produktów: Zapewniają precyzyjne i szybkie pomiary przesyłek, co optymalizuje zarządzanie przestrzenią ładunkową.

Podsumowanie

Automatyzacja procesów logistycznych to klucz do sukcesu w dzisiejszym konkurencyjnym środowisku. Wdrożenie automatyzacji w firmach logistycznych pozwala na zwiększenie wydajności, redukcję kosztów oraz poprawę precyzji i dokładności realizacji zamówień. Rozwiązania oferowane przez Aspekt pokazują, jak automatyzacja może być wdrażana krok po kroku, bez konieczności dużych inwestycji i złożonych wdrożeń. Automatyzacja magazynów, kompletacji towarów oraz łańcucha dostaw to tylko niektóre z obszarów, w których nowoczesne technologie mogą przynieść realne korzyści.

Co możesz zrobić?

 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami: Nasi eksperci są gotowi pomóc Ci ocenić obecny stan Twojej logistyki i zaproponować konkretne zmiany, które mogą przynieść realne korzyści.
 • Zaplanuj konsultację: Umów się na bezpłatną konsultację, podczas której omówimy, jak nasze rozwiązania mogą zostać dostosowane do specyfiki Twojej działalności.
 • Skorzystaj z naszych zasobów: Odwiedź naszą stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji na temat szybkiej automatyzacji oraz przeczytaj case studies innych firm, które skorzystały z naszych usług.

Sprawdź dostępne rozwiązania!

‹ Wróć do listy aktualności

Zebra
Honeywell
Adventech Dlog
Soti
Extreme
ProGlove
Nice label
Datalogic
Printronix Auto ID
51T Charging
Gamber Johnson
RAM Mounts.png

Adres korespondencyjny:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Męczenników Oświęcimia 40, 41-922 Radzionków

tel. 32 388 08 80
zapytania@aspekt.net.pl

Adres rejestrowy:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 11/E6
40-082 Katowice

NIP: 6262687188
REGON: 276 465 720
KRS: 0000122442

Sąd Rejonowy Katowice - Wschód, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał Zakładowy: 272 500,00 PLN

Formularz kontaktowy

Masz pytania lub potrzebujesz wyceny? Wyślij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.