Czytniki kodów kreskowych Datalogic 8K

9 listopada 2023
Autor: Aspekt
Czas czytania: 5 minut

Datalogic 8k

Seria czytników kodów kreskowych Datalogic 8K, w tym modele DS8110 i DX8210, reprezentuje szczyt technologii skanowania kodów kreskowych, dostosowany do wymagań nowoczesnych aplikacji w branży transportu i logistyki.

Te zaawansowane urządzenia są zaprojektowane, aby sprostać wyzwaniom związanym z szybkim i dokładnym wymiarowaniem produktów, co jest kluczowe w efektywnym zarządzaniu łańcuchem dostaw i logistyką.

W świecie, gdzie szybkość i dokładność są niezbędne dla optymalizacji procesów logistycznych, czytniki z serii Datalogic 8K wyróżniają się swoją niezawodnością i wydajnością. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii cyfrowego przetwarzania sygnałów (DST) oraz innowacyjne rozwiązania optyczne, te urządzenia oferują niezrównaną wydajność w skanowaniu kodów kreskowych, nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Zapytaj o czytniki kodów naszych specjalistów!

ZADAJ NAM PYTANIE

Cechy czytników kodów kreskowych Datalogic z serii 8K

Kluczowym aspektem serii Datalogic 8K jest ich zdolność do adaptacji do różnorodnych zastosowań przemysłowych. Od sortowania przesyłek po obsługę bagażu, te skanery zapewniają wysoką precyzję i szybkość, co jest niezbędne w dynamicznie zmieniającym się środowisku logistycznym. Dzięki ich zaawansowanym funkcjom, takim jak szerokie pole widzenia, głębokość pola oraz szybka transmisja danych, seria Datalogic 8K jest idealnym rozwiązaniem dla firm poszukujących efektywności i niezawodności w procesach wymiarowania produktów.

Datalogic-8k.webp

Datalogic DS8110

 • Wydajność czytania: DS8110 zapewnia wyjątkową wydajność czytania w każdych warunkach operacyjnych, co jest kluczowe w aplikacjach sortowania przesyłek i obsługi bagażu.
 • Technologia DST: Innowacyjna technologia Digital Signal Technology (DST) znacząco zwiększa głębokość pola (DoF) i pole widzenia (FoV).
 • ASTRA™ G3: Najnowsza wersja technologii ASTRA oferuje wyjątkową wydajność, zwiększając możliwości optyczne i głębokość pola.
 • Szybka transmisja danych: Zarządzane przez EBC (Ethernet Bus Connection), umożliwiają szybką transmisję danych i synchronizację sygnałów w czasie rzeczywistym.

Datalogic DX8210

 • Wydajność czytania
  DX8210 to czytnik laserowy z najwyższą wydajnością czytania, idealny dla integratorów systemów specjalizujących się w aplikacjach T&L.
 • Wszystko w jednym
  Unikalna konstrukcja DX8210 oferuje rozwiązanie ALL-IN-ONE dla stacji czytających w każdej orientacji na przenośnikach.
 • Szerokie zastosowanie
  Dzięki zaawansowanej technologii i innowacyjnej konstrukcji optycznej, DX8210 może obsługiwać szerokie przenośniki i duże głębokości pola, co jest istotne w wymagających aplikacjach.
 • Wysoka szybkość skanowania
  Czytnik wykonuje 1000 skanów na sekundę, co jest idealne dla szybkich przenośników w aplikacjach masowej produkcji.
 • Technologia DST
  Podobnie jak DS8110, DX8210 wykorzystuje technologię DST do zwiększenia wydajności optycznej, nawet przy złej jakości kodów kreskowych.

Oba modele są wyposażone w zaawansowane technologie, które umożliwiają precyzyjne i efektywne wymiarowanie produktów, co jest kluczowe w branży transportu i logistyki. Ich zdolność do szybkiego i dokładnego skanowania w różnych warunkach sprawia, że są one niezastąpione w nowoczesnych systemach zarządzania łańcuchem dostaw.

Zapytaj o czytniki kodów naszych specjalistów!

ZADAJ NAM PYTANIE

Zasada działania wymiarowania w Serii Datalogic 8K

 1. Skanowanie kodów kreskowych: Skanery, takie jak DS8110 i DX8210, wykorzystują laserowe lub cyfrowe technologie skanowania do identyfikacji kodów kreskowych na produktach. Te kody zawierają istotne informacje o produkcie, w tym jego wymiary.

 2. Cyfrowe przetwarzanie sygnału (DST): Technologia DST w czytnikach Datalogic pozwala na precyzyjne odczytywanie informacji z kodów kreskowych, nawet jeśli są one uszkodzone lub słabo widoczne. DST poprawia głębokość pola (DoF) i pole widzenia (FoV), co jest kluczowe dla dokładnego skanowania w różnych warunkach.

 3. Analiza wielowymiarowa: Po zeskanowaniu kodu kreskowego, system może wykorzystać zgromadzone dane do obliczenia wymiarów fizycznych produktu. W niektórych systemach, wymiarowanie może być również wspomagane przez dodatkowe sensory lub kamery, które dokładnie mierzą rozmiar przesyłki.

 4. Integracja z systemami logistycznymi: Dane dotyczące wymiarów są następnie przesyłane do systemów zarządzania magazynem (WMS) lub systemów zarządzania transportem (TMS), gdzie są wykorzystywane do optymalizacji przestrzeni magazynowej, planowania załadunku, a także do automatyzacji procesów sortowania i wysyłki.

 5. Elastyczność konfiguracji: Skanery z serii Datalogic 8K mogą być konfigurowane w różnych ustawieniach, w zależności od specyficznych potrzeb operacyjnych. Dzięki temu mogą one być efektywnie wykorzystywane w różnorodnych środowiskach, od dużych centrów dystrybucyjnych po mniejsze magazyny.

Jeśli masz pytania dotyczące czytników kodów kreskowych, zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem ekspertów.

 • Wybierz dogodną dla siebie datę konsultacji, klikając w poniższy przycisk
 • Nasi eksperci oddzwonią do Ciebie w wybranym terminie
 • Bezpłatna konsultacja potrwa 15 minut

BEZPŁATNA KONSULTACJA

Często zadawane pytania (FAQ) - czytniki Datalogic 8K

Co wyróżnia serię Datalogic 8K na tle innych czytników kodów kreskowych?

Seria Datalogic 8K wyróżnia się dzięki zaawansowanej technologii cyfrowego przetwarzania sygnałów (DST) oraz innowacyjnym rozwiązaniom optycznym, co zapewnia wyjątkową wydajność w skanowaniu kodów kreskowych w różnych warunkach. Są one zaprojektowane do szybkiego i dokładnego wymiarowania produktów, co jest kluczowe w efektywnym zarządzaniu łańcuchem dostaw i logistyką.

Jakie są główne modele w serii Datalogic 8K i ich charakterystyczne cechy?

Główne modele w serii to DS8110 i DX8210. DS8110 charakteryzuje się wyjątkową wydajnością czytania w różnych warunkach operacyjnych oraz technologią ASTRA™ G3, która zwiększa możliwości optyczne i głębokość pola. DX8210, z kolei, to czytnik laserowy o wysokiej wydajności, idealny dla szybkich przenośników w aplikacjach masowej produkcji, oferujący rozwiązanie ALL-IN-ONE dla stacji czytających.

W jaki sposób seria Datalogic 8K wspiera procesy wymiarowania produktów?

Czytniki z serii Datalogic 8K wykorzystują skanowanie kodów kreskowych oraz technologię DST do precyzyjnego odczytywania informacji o produkcie, w tym jego wymiarów. Po zeskanowaniu kodu, system może wykorzystać zgromadzone dane do obliczenia wymiarów fizycznych produktu. Dane te są następnie integrowane z systemami zarządzania magazynem (WMS) lub transportem (TMS) dla optymalizacji procesów logistycznych.

Czy seria Datalogic 8K jest elastyczna w konfiguracji dla różnych środowisk pracy?

Tak, skanery z serii Datalogic 8K mogą być konfigurowane w różnych ustawieniach, co pozwala na ich efektywne wykorzystanie w różnorodnych środowiskach przemysłowych, od dużych centrów dystrybucyjnych po mniejsze magazyny.

Jakie są główne zastosowania skanerów z serii Datalogic 8K?

Skanery te znajdują zastosowanie w różnych obszarach przemysłu, w tym w sortowaniu przesyłek, obsłudze bagażu, a także w innych aplikacjach wymagających szybkiego i dokładnego skanowania kodów kreskowych oraz wymiarowania produktów.

Czy technologia DST jest obecna w obu modelach serii Datalogic 8K?

Tak, zarówno DS8110, jak i DX8210 wykorzystują technologię DST, która zwiększa wydajność optyczną i umożliwia precyzyjne skanowanie kodów kreskowych, nawet przy ich złej jakości.

Czy można uzyskać wsparcie specjalistów w zakresie wyboru odpowiedniego modelu z serii Datalogic 8K?

Tak, firma Aspekt oferuje możliwość bezpłatnej konsultacji z ekspertami, którzy mogą pomóc w wyborze odpowiedniego modelu czytnika kodów kreskowych Datalogic 8K, dostosowanego do indywidualnych potrzeb operacyjnych.

‹ Wróć do listy aktualności

Zebra
Honeywell
Adventech Dlog
Soti
Extreme
ProGlove
Nice label
Datalogic
Printronix Auto ID
51T Charging
Gamber Johnson
RAM Mounts.png

Adres korespondencyjny:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Męczenników Oświęcimia 40, 41-922 Radzionków

tel. 32 388 08 80
zapytania@aspekt.net.pl

Adres rejestrowy:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 11/E6
40-082 Katowice

NIP: 6262687188
REGON: 276 465 720
KRS: 0000122442

Sąd Rejonowy Katowice - Wschód, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał Zakładowy: 272 500,00 PLN

Formularz kontaktowy

Masz pytania lub potrzebujesz wyceny? Wyślij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.