Pick by Voice - kompletacja głosowa

31 lipca 2023
Autor: Aspekt
Czas czytania: 6 minut

Kompletacja głosowa, znana również jako "Pick by Voice" lub "Voice Picking", to technologia, która umożliwia pracownikom w magazynie zbieranie zamówień poprzez interakcję głosową ze zintegrowanym systemem do zarządzania magazynem.

Kompletacja głosowa Pick by Voice to innowacyjne podejście do zarządzania procesami magazynowymi, które staje się coraz bardziej popularne w różnych sektorach gospodarki. Wykorzystuje ona technologię rozpoznawania i syntezy mowy, aby pracownicy mogli komunikować się z systemem zarządzania magazynem bezpośrednio za pomocą komend głosowych. Wprowadzenie tej technologii w magazynie przekłada się na znaczące zwiększenie efektywności, poprawę dokładności procesów magazynowych i poprawę bezpieczeństwa pracowników.

Jednym z czołowych producentów systemów kompletacji głosowej jest Honeywell, firma znana z dostarczania zaawansowanych technologii dla przemysłu. System Honeywell Voice to rozwiązanie klasy premium, które wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie rozpoznawania mowy, oferując niezrównaną dokładność i łatwość obsługi.

Jak działa Pick by Voice?

Podstawą działania technologii Pick by Voice jest wykorzystanie syntezy mowy i rozpoznawania głosu. Przykładowo system Honeywell Voice zaczyna od 'uczenia się' głosu pracownika w początkowej fazie kalibracji, co pozwala na zrozumienie unikalnych cech fonetycznych każdego użytkownika. Następnie, system wykorzystuje te informacje do interpretowania polecenia głosowego, które pracownik wydaje podczas procesu kompletacji.

Pracownik, wyposażony w zestaw słuchawkowy, otrzymuje instrukcje od systemu, który informuje go, gdzie ma iść i jakie produkty ma zebrać. Pracownik następnie potwierdza wykonanie tych poleceń głosowo np. cyframi kontrolnymi, co pozwala na bieżące aktualizacje statusu zamówienia w systemie.

Zapytaj o technologię głosową naszych specjalistów!

ZADAJ NAM PYTANIE

Gdzie stosuje się system Pick by Voice?

Technologia Pick by Voice ma wiele zastosowań w różnych procesach magazynowych. Najważniejsze z nich to:

 • Kompletacja zamówień
  Jest to najważniejsze i najbardziej powszechne zastosowanie technologii Pick by Voice. Pracownicy otrzymują głosowe instrukcje dotyczące lokalizacji produktów i ilości sztuk do zebrania, a następnie potwierdzają wykonanie zadania głosowo.
 • Sortowanie
  Pick by Voice może również wspierać procesy sortowania, pomagając pracownikom w segregacji towarów do odpowiednich miejsc przeznaczenia.
 • Pakowanie
  W procesie pakowania, system Pick by Voice może instruować pracowników, jakie przedmioty powinny zostać spakowane razem, co zwiększa efektywność i dokładność tego procesu.
 • Uzupełnianie zapasów
  System może instruować pracowników, gdzie i kiedy mają uzupełnić zapasy, zapewniając ciągłość procesów pickingu.
 • Inwentaryzacja
  Technologia Pick by Voice może wspomóc procesy inwentaryzacji, kierując pracowników do określonych lokalizacji i prosząc o potwierdzenie ilości danego produktu.
 • Zwroty
  W przypadku zwrotów, system Pick by Voice może kierować pracowników, gdzie i jak sortować zwrócone produkty.

Zapytaj o technologię głosową naszych specjalistów!

ZADAJ NAM PYTANIE

Zalety technologii Pick by Voice

Implementacja technologii Pick by Voice, takiej jak system Honeywell Voice, przynosi szereg korzyści dla operacji magazynowych. Oto niektóre z nich:

 • Zwiększona efektywność
  Dzięki bezpośredniemu i bieżącemu przekazywaniu instrukcji, technologia Pick by Voice znacznie przyspiesza proces kompletacji zamówień. Pracownicy nie muszą już spoglądać na listy czy monitory, co pozwala im na szybsze i bardziej efektywne poruszanie się po magazynie.
 • Zwiększona dokładność
  Dzięki głosowemu potwierdzaniu każdej operacji, technologia ta znacząco redukuje liczbę błędów w procesie kompletacji. System jest w stanie natychmiast weryfikować czy wybrane produkty są zgodne z zamówieniem, co prowadzi do znacznej poprawy dokładności.
 • Poprawa bezpieczeństwa
  Pracownicy, korzystając z technologii Pick by Voice, mają obie ręce wolne i mogą skupić się na bezpiecznym poruszaniu się po magazynie. Nie muszą już spoglądać na listy czy terminale mobilne, co zmniejsza ryzyko wypadków.
 • Szybkie wdrożenie
  Technologia Pick by Voice jest intuicyjna i łatwa do nauki, co znacznie skraca czas potrzebny na szkolenie nowych pracowników. Systemy, takie jak Honeywell Voice, potrafią 'uczyć się' głosu pracownika.
 • Zwiększenie satysfakcji pracowników
  Dzięki eliminacji papierowej dokumentacji, praca staje się mniej monotonna i bardziej zautomatyzowana, co często przekłada się na większą satysfakcję pracowników.
 • Skalowalność
  Rozwiązania Pick by Voice są skalowalne i mogą być dostosowane do potrzeb zarówno małych, jak i dużych magazynów. Dzięki temu są one odpowiednie dla różnych typów operacji magazynowych i mogą rosnąć razem z biznesem.
 • Integracja z innymi systemami
  Technologia Pick by Voice, tak jak system Honeywell Voice, łatwo integruje się z istniejącymi systemami zarządzania magazynem (Warehouse Management System - WMS), co pozwala na płynne i efektywne zarządzanie procesami magazynowymi.

Zapytaj o technologię głosową naszych specjalistów!

ZADAJ NAM PYTANIE

W jakich branżach wykorzystuje się Pick by Voice?

Technologia Pick by Voice, w tym system Honeywell Voice, jest wykorzystywana w wielu branżach, które polegają na skomplikowanych procesach logistycznych i magazynowych. Są to między innymi:

 • Handel detaliczny
  W magazynach detalicznych technologia głosowa pomaga w zbieraniu zamówień i pakowaniu produktów do wysyłki do sklepów lub bezpośrednio do klientów.
 • E-commerce
  W szybko rosnącym sektorze e-commerce technologia głosowa umożliwia szybkie i precyzyjne zbieranie indywidualnych zamówień klientów.
 • Przemysł spożywczy i farmaceutyczny
  W tych sektorach, gdzie ważne jest zachowanie specjalnych warunków (np. temperatury) i zasady FIFO (First In, First Out) technologia głosowa pomaga zwiększyć efektywność i dokładność procesów.
 • Automatyka i elektronika
  W tych sektorach, gdzie często mamy do czynienia z małymi, ale kosztownymi komponentami technologia głosowa pomaga zminimalizować błędy i zwiększyć precyzyjność procesów.

Dzięki elastyczności technologii Pick by Voice, możliwe jest jej zastosowanie w prawie każdym procesie magazynowym, który wymaga precyzyjnej koordynacji i realizacji zadań. Ostatecznie przyczynia się to do zwiększenia efektywności, dokładności i bezpieczeństwa operacji magazynowych.

Zastanawiasz się, czy technologia głosowa sprawdzi się w Twojej firmie? Wykorzystaj naszą wiedzę w pełni bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań.

 • Wybierz dogodną dla siebie datę konsultacji, klikając w poniższy przycisk
 • Nasi eksperci oddzwonią do Ciebie w wybranym terminie
 • Bezpłatna konsultacja potrwa 15 minut

BEZPŁATNA KONSULTACJA

Powiązane tematy:

Technologia głosowa działa na zasadzie interaktywnej komunikacji pomiędzy pracownikiem, a systemem zarządzania magazynem (WMS). System rozpoznaje i interpretuje polecenia głosowe pracownika, które następnie są przetwarzane i realizowane w ramach WMS.
Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Honeywell SRX3 stanowi najnowszą generację urządzeń słuchawkowych Bluetooth®. Definiuje nowe standardy w zakresie ergonomii, wydajności oraz precyzji dla mobilnej siły roboczej, umożliwiając efektywność pracy kierowanej głosem.

Często zadawane pytania (FAQ)
Technologia głosowa

Czym jest technologia głosowa?

Technologia głosowa to system, który wykorzystuje głos do komunikacji między człowiekiem a maszyną. Pozwala na wydawanie polecenia, przekazywanie informacji oraz kontrolowanie różnych urządzeń za pomocą komend głosowych.

Jakie korzyści daje wykorzystanie technologii głosowej w logistyce i magazynach?

Technologia głosowa pozwala na zwiększenie efektywności i precyzji operacji magazynowych. Dzięki komunikacji głosowej, pracownicy mają obie ręce wolne, co przekłada się na wyższą wydajność i bezpieczeństwo. Ponadto, technologia głosowa redukuje ryzyko błędów i pomaga w monitorowaniu i kontrolowaniu procesów magazynowych.

Czy technologia głosowa jest trudna do implementacji?

Implementacja technologii głosowej jest stosunkowo prosta i zwykle nie wymaga dużych zmian w infrastrukturze IT firmy. Wiele systemów głosowych można łatwo zintegrować z istniejącymi systemami zarządzania magazynem (WMS).

Czy technologia głosowa jest droga?

Koszt wdrożenia technologii głosowej zależy od wielu czynników, takich jak wielkość firmy, liczba pracowników czy specyfika procesów magazynowych. Niemniej jednak, inwestycja w technologię głosową często zwraca się w krótkim czasie dzięki zwiększonej efektywności i redukcji błędów.

Czy technologia głosowa jest kompatybilna z innymi systemami IT?

Większość nowoczesnych systemów technologii głosowej, takich jak Honeywell Voice, jest kompatybilna z różnymi systemami zarządzania magazynem (WMS) i innymi systemami IT.

Czy technologia głosowa jest łatwa w obsłudze dla pracowników?

Tak, technologia głosowa jest zazwyczaj intuicyjna i prosta do nauczenia dla pracowników. Systemy są zaprojektowane w taki sposób, aby jak najłatwiej zrozumieć i wykonać polecenia głosowe.

Czy technologia głosowa działa w różnych językach?

Tak, większość systemów technologii głosowej obsługuje wiele języków (ponad 40), co ułatwia pracę dla obcokrajowców.

Czy technologia głosowa jest efektywna w różnych warunkach akustycznych?

Tak, systemy technologii głosowej są zaprojektowane tak, aby prawidłowo funkcjonować nawet w głośnym otoczeniu. Zaawansowany bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Honeywell SRX3 filtruje tło i szumy, co zapewnia czysty i wyraźny dźwięk.

Czy technologia głosowa działa tylko z określonym sprzętem?

Nie, większość systemów technologii głosowej, takich jak Honeywell Voice, jest kompatybilna z różnymi urządzeniami z systemem operacyjnym Android lub dedykowanymi urządzeniami Talkman, co pozwala na większą elastyczność w doborze sprzętu.

Czy urządzenia technologii głosowej są ciężkie do noszenia przez pracowników?

Nie, sprzęt używany w technologii głosowej jest zazwyczaj lekki i ergonomiczny, aby zapewnić komfort użytkownikom nawet podczas długotrwałego użytkowania.

‹ Wróć do listy aktualności

Zebra
Honeywell
Adventech Dlog
Soti
Extreme
ProGlove
Nice label
Datalogic
Printronix Auto ID
51T Charging
Gamber Johnson
RAM Mounts.png

Adres korespondencyjny:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Męczenników Oświęcimia 40, 41-922 Radzionków

tel. 32 388 08 80
zapytania@aspekt.net.pl

Adres rejestrowy:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 11/E6
40-082 Katowice

NIP: 6262687188
REGON: 276 465 720
KRS: 0000122442

Sąd Rejonowy Katowice - Wschód, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał Zakładowy: 272 500,00 PLN

Formularz kontaktowy

Masz pytania lub potrzebujesz wyceny? Wyślij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.