pl de us

Urządzenia RFID

Identyfikacja RFID jest możliwa dzięki takim urządzeniom jak czytniki, anteny czy drukarki. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama narzędzi RFID, które mają zastosowanie na bardzo wielu obszarach. W tym artykule przedstawiamy zestawienie wybranych przez nas urządzeń, które mogą być wykorzystywane w wielu branżach oraz sprawdzają się w różnych warunkach klimatycznych.

Czytniki

Czytnik RFID jest jednym z podstawowych elementów każdego systemu opartego na technologii RFID. Jest to urządzenie stacjonarne lub mobilne wyposażone w moduły do transmisji radiowej, wysyłające i odbierające sygnał. Czytniki mogą być zintegrowane z anteną odbierającą sygnał, albo umożliwiać podłączenie anten zewnętrznych.

Czytniki zintegrowane (mobilne):

RĘCZNY UCHWYT SKANUJĄCY RFID UHF RFD2000 MARKI ZEBRA

 RFID UHF RFD2000 ZEBRA

Opis: Uchwyty RFD2000 obsługujący komputery mobilne TC21 i TC26 marki Zebra to najpopularniejsze rozwiązanie wykorzystywane w sklepach stacjonarnych. Uchwyt RFD2000 posiada wiele funkcji, które pozwalają zwiększyć produktywność pracowników: dzięki funkcji lokalizowania produktów inwentaryzacja lub towarowanie trwa zaledwie kilka minut. Urządzenie charakteryzuje się wyjątkowo ergonomicznym kształtem i lekką obudowa oraz doskonałą mocą baterii.

Zastosowanie: kompletacja zamówień, składowanie, lokalizowanie produktów, zarządzanie zapasami, okresowe zliczanie towaru, sprawdzanie cen.

Branże: handel detaliczny.

CZYTNIK RĘCZNY RFID IP30 OD HONEYWELL

RFID IP30 OD HONEYWELL

IP30 to czytnik RFID dalekiego zasięgu będący nakładką z rączką do mobilnych terminali Honeywell.Jest przystosowany do użytku zarówno w środowisku przemysłowym, jak i korporacyjnym. Charakteryzuje się niską wagą, ergonomiczną budową i dużą wytrzymałością w najbardziej wymagających środowiskach pracy: wytrzymuję temperaturę od -15 do 50°C oraz jest odporny na wilgotność nawet do 95%.

Zastosowania: obsługa terenowa, sektor magazynowy, zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa, zarządzanie zapasami w handlu detalicznym i przedsiębiorstwach.

Branże: handel detaliczny, sektor produkcji, mobilna praca w terenie.

TERMINAL ZEBRA MC3390R RFID

TERMINAL ZEBRA MC3390R RFID

Terminal Zebra MC3390R to ręczny czytnik RFID o dalekim zasięgu. Działa w oparciu o bardzo wydajny i szybki system operacyjny Android 7.0 oraz posiada sześciordzeniowy procesor Qualcomm 8056 1,8 GHz. Charakteryzuje się lekką, ergonomiczną obudową i wzmocnioną konstrukcją, dzięki której przystosowany jest do pracy w ekstremalnych warunkach. Ponadto posiada najlepszy w tej klasie zasięg odczytu.

Zastosowania: zarządzanie zapleczem/magazynem, weryfikacja/aktualizacja cen, przyjmowanie towaru w sklepach, kompletacja zamówień i składowanie, aplikacje sterowane głosowo, zarządzanie placami przeładunkowymi, zarządzanie zapasami, uzupełnianie zasobów linii produkcyjnych.

Branże: handel detaliczny, sektor produkcji zarządzanie magazynem.

MINIATUROWY CZYTNIK RFID UHF DATALOGIC DLR-BT001

MINIATUROWY CZYTNIK RFID UHF DATALOGIC DLR-BT001

RFID UHF Datalogic DLR-BT001 to kieszonkowy czytnik RFID do użytku mobilnego. Komunikuje się z dowolnym urządzeniem przenośnym lub komputerem poprzez Bluetooth lub USB, ma także wbudowaną pamięć, dzięki czemu przechowuje nawet do 4000 kodów RFID. Charakteryzuje go wysoka wydajność i dłuższa żywotność baterii.

Zastosowanie: inwentaryzacje, systemy magazynowe, sprzedaż, wsparcie dla pracy handlowca lub serwisanta.

Branże: handel detaliczny.

Czytniki niezintegrowane (stacjonarne):

CZYTNIK RFID UHF ZEBRA FX7500

CZYTNIK RFID UHF ZEBRA FX7500

Jest to wysokiej jakości czytnik RFID UHF pozwalający na podłączenie od 2 do 4 anten. Posiada zaawansowaną technologię radiową RFID, która zapewnia większą prędkość i dokładność odczytu danych oraz stały poziom wydajności. Charakteryzuje się duża odpornością na trudne warunki klimatyczne, atrakcyjną obudową o niewielkich wymiarach oraz łatwym montażem.

Zastosowania: rozległe przestrzenie otwarte, zastosowania klasy biznesowej

Branże: zarządzanie magazynem, handel detaliczny, sektor produkcji, transport.

CZYTNIK RFID UHF ZEBRA FX9600

CZYTNIK RFID UHF ZEBRA FX9600

Czytnik FX9600 pozwala na podłączenie od 4 do 8 anten i jest niezwykle wydajny. Wysoka czułość zapewnia najwyższą dokładność i większy zasięg odczytu, nawet przy dużej liczbie sygnałów radiowych. Charakteryzuje się przystosowaniem do użytkowania w trudnych warunkach w których występuje kurz, brud i wahania temperatury.

Zastosowania: pojemniki i palety o dużej pojemności sprawiające problemy, materiały z dużą zawartością metalu lub płynów, duże terminale przeładunkowe.

Branże: sektor produkcji, zarządzanie magazynem.

Anteny

Anteny RFID UHF współpracują z czytnikami wielokanałowymi bliskiego i dalekiego zasięgu o różnym zysku i kierunkowości. Anteny RFID są dobierane do konkretnego czytnika, a stosowane są głównie wtedy, kiedy system wymaga większej ilości punktów odbioru danych.

ANTENA RFID IA33D / IA33E OD HONEYWELL

Anteny IA33D i IA33E to idealne rozwiązanie dla dużych magazynów. Zostały zaprojektowane, aby sprostać wymaganiom wózka widłowego. Idealnie sprawdzają się w trudnych warunkach, ponieważ są odporne na wstrząsy i upadki. Dzięki modułowemu podejściu komórki antenowe są wymienne, co pozwala na szybką wymianę uszkodzonych części.

Zastosowania: montaż na wózkach widłowych, warunki utrudniające odczyt RF.

Branże: zarządzanie magazynem

ANTENA RFID AN440 MARKI ZEBRA

Wysokowydajna antena obszarowa RFID AN440 to uniwersalna antena obszarowa umieszczona w eleganckiej, wytrzymałej obudowie. Urządzenie zapewnia bardzo duży zasięg odczytu nawet w odległych i trudnych warunkach. Oprócz szerokiego pola odczytu antenę charakteryzuje także błyskawiczna konwersja sygnału radiowego, co pozwala na szybką i dokładną rejestracje danych.

Zastosowanie: montaż na sufitach i ścianach w celu uzyskania optymalnych stref odczytu wokół półek, przejścia i wąskie gardła magazynowe, pasaże, bramy i przenośniki, warunki utrudniające odczyt RF.

Branże: zarządzanie magazynem, produkcja przemysłowa, mobilna praca w terenie.

Drukarki

Drukarki RFID służą do drukowania i programowania etykiet RFID. Stosuje się je między innymi do: drukowania etykiet identyfikacyjnych, inwentaryzacyjnych, logistycznych oraz znakowania produkcji, towarów, wyposażenia i dokumentacji.

DRUKARKA RFID ZD500R MARKI ZEBRA

DRUKARKA RFID ZD500R MARKI ZEBRA

Drukarka ZD500R to niewielkie, wielofunkcyjne urządzenie. Drukuje etykiety z kodem kreskowym i jednocześnie programuje umieszczone w nich chipy RFID. Drukarka umożliwia zarówno druk termiczny, jak i termotransferowy oraz obsługuje chipy dostarczane przez wszystkich wiodących dostawców.

Zastosowania: zastosowania średnionakładowe, wymiana uszkodzonych lub zagubionych etykiet na poziomie poszczególnych sztuk, znakowanie zwrotów na terenie sklepu, śledzenie próbek, opaski RFID na rękę

Branże: Handel detaliczny, ochrona zdrowia, transport

DRUKARKA ETYKIET HONEYWELL PX4I

DRUKARKA ETYKIET HONEYWELL PX4I

Honeywell EasyCoder PX4i to przemysłowa drukarka termotransferowa oferująca zadruk etykiet. Urządzenie nie wymaga podłączania do komputera lub innego urządzenia zewnętrznego, ponieważ ma wbudowany wyświetlacz LCD oraz klawiaturę. Drukarkę charakteryzuje wytrzymała konstrukcja. Ponadto mechanizm drukujący jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu gwarantuje ciągłą pracę przez długie lata.

Zastosowania: trudne środowisko przemysłowe, dystrybucja, wysyłka i przyjmowanie towaru, śledzenie produkcji w toku, oznakowanie towaru.

Branże: zarządzanie magazynem, sektor produkcji.

DRUKARKI MOBILNE Z SERII ZQ500

DRUKARKI MOBILNE Z SERII ZQ500

Drukarki z serii ZQ500 zapewniają szybki druk wysokiej jakości. Najnowsze modele dostępne w tej serii (ZQ511 i ZQ521) posiadają najnowocześniejsze funkcje, które umożliwiają zwiększenie produktywności. Drukarki z tej serii zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymać nawet najbardziej intensywne użytkowanie i są odporne na takie czynniki jak wstrząsy i uderzenia. Charakteryzują się wygodą użytkowania, elastycznością zastosowań oraz są proste w obsłudze.

Zastosowania: usługi w terenie, bezpośrednie dostawy do sklepów, etykiety bagażowe linii lotniczych, usługi pocztowe i kurierskie, etykietowanie palet, pakowanie/składowanie tymczasowe/przeładunek, znakowanie zasobów, znakowanie na poziomie palety, odczyt liczników za energię elektryczną, media i usługi komunalne, wezwania elektroniczne, mandaty za nieprawidłowe parkowanie, logistyka w sektorze obrony, śledzenie produktów w łańcuchu dostaw żywności.

Branże: transport, sektor produkcji, handel detaliczny, turystyka, gastronomia i organizacja imprez.

DRUKARKI HONEYWELL PM43 I PM43C

DRUKARKI HONEYWELL PM43 I PM43C

Honeywell PM43/43c to drukarki etykiet, które idealnie sprawdzą się między innymi w centrach dystrybucyjnych, magazynach oraz liniach produkcyjnych. Drukarki z tej serii posiadają ekrany LCD służące do personalizowania ustawień oraz metalową konstrukcję, która pozwala na instalację w trudno dostępnych miejscach. Charakteryzują się szybką i mało awaryjną pracą.

Zastosowania: trudne środowisko przemysłowe, dystrybucja, wysyłka i przyjmowanie towaru, śledzenie produkcji w toku.

Branże: zarządzanie magazynem, sektor produkcji, centra dystrybucyjne.

DRUKARKI ZT400 I ZT411 MARKI ZEBRA

DRUKARKI ZT400 I ZT411 MARKI ZEBRA

Jest to seria przemysłowych drukarek etykiet RFID. Wersja ZT411 przystosowana jest do druku i kodowania znaczników do powierzchni metalowych. Drukarki z tej serii zapewniają wysoką wydajność druku i są bardzo łatwe w obsłudze dzięki kolorowemu ekranowi dotykowemu.

Zastosowania: dystrybucja, wysyłka i przyjmowanie towaru, śledzenie produkcji w toku, zarządzanie dokumentami oraz dokumentacją pacjentów, obsługa zaplecza, znakowanie zgodności, oznaczenia identyfikacyjne produktów/numery seryjne, znakowanie zabezpieczające, etykiety na próbki/laboratoryjne/apteczne, przeładunek.

Branże: handel detaliczny, ochrona zdrowia, sektor produkcji, transport, zarządzanie magazynem

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej na temat wyżej wymienionych urządzeń lub poznać inne rozwiązania RFID skontaktuj się z nami! Chętnie przedstawimy Ci całą ofertę specjalistycznych narzędzi RFID oraz pomożemy wdrożyć ten system w twojej firmie.

+48 32 388 08 60
handlowy@aspekt.net.pl

‹ Wróć do listy aktualności

Zebra
Honeywell
Adventech Dlog
Soti
Extreme
Nice label
Datalogic
ProGlove

Adres korespondencyjny I Biuro:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Męczenników Oświęcimia 40, 41-922 Radzionków

tel. 32 388 08 80
biuro@aspekt.net.pl

Adres rejestrowy:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 11/E6
40-082 Katowice

NIP: 6262687188
REGON: 276 465 720
KRS: 0000122442

Sąd Rejonowy Katowice - Wschód, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał Zakładowy: 272 500,00 PLN

Formularz kontaktowy

Masz pytania lub potrzebujesz wyceny? Wyślij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

Siedziba firmy Aspekt