Jakie funkcje ma nowoczesny WMS?

13 lutego 2024
Autor: Aspekt
Czas czytania: 19 minut

System-WMS.webp

Nowoczesne systemy WMS (Warehouse Management System) oferują szereg funkcji, które ułatwiają zarządzanie magazynem i optymalizują procesy logistyczne. W tym artykule omówimy kluczowe funkcje nowoczesnego WMS, które przyczyniają się do efektywnego zarządzania magazynem.

Czym jest i jak działa system WMS?

System WMS (Warehouse Management System) to zaawansowany magazynowy system informatyczny, który wspomaga zarządzanie magazynem oraz optymalizuje procesy logistyczne. W tym rozdziale wyjaśnimy, jak działa system WMS oraz jakie są jego główne cechy.

Podstawowym zadaniem systemu WMS jest śledzenie towarów oraz zarządzanie przepływem informacji związanych z magazynowaniem, transportem i dystrybucją. System ten pozwala na monitorowanie lokalizacji produktów, ilości, stanów magazynowych oraz terminów ważności. WMS integruje się z innymi systemami, takimi jak systemy ERP (Enterprise Resource Planning), systemu do zarządzania i kontrolowania obszaru produkcji MES (Manufacturing Execution System) czy systemy zarządzania transportem TMS (Transportation Management System), co pozwala na efektywną wymianę danych między różnymi działami przedsiębiorstwa. Istnieją także systemy kontroli magazynu, które zawierają moduł TMS - przykładem tego systemu klasy WMS jest Rewista.

Jakie możliwości prezentuje system WMS?

Program magazynowy WMS działa na zasadzie zbierania, przetwarzania i analizowania danych związanych z magazynem. System ten pozwala na automatyzację wielu procesów, takich jak przyjęcie towaru, kompletacja zamówień, inwentaryzacja towarów czy wysyłka. Dzięki temu, zarówno pracownicy magazynowi, jak i kierownictwo mają nadzór nad stanami, dostęp do aktualnych informacji na temat magazynu oraz mogą podejmować decyzje oparte na rzeczywistych danych.

Jak działa magazynowy system informatyczny w praktyce?

W praktyce, magazynowy system informatyczny działa poprzez wykorzystanie różnych technologii, takich jak kody kreskowe, RFID (Radio Frequency Identification) czy systemy lokalizacji w czasie rzeczywistym (RTLS). Te technologie pozwalają na szybkie i precyzyjne identyfikowanie produktów oraz ich lokalizacji w magazynie, co przekłada się na większą efektywność pracy oraz redukcję błędów.

Sprawdź, jak nasi klienci minimalizują błędy nawet o 60%!

Jakie funkcje i operacje wspomaga system informatyczny WMS?

Nowoczesne funkcje oprogramowania magazynowego WMS pozwalają na efektywne zarządzanie magazynem oraz optymalizację procesów logistycznych. W tym rozdziale omówimy funkcje systemu WMS, jakie operacje wspomaga oraz jakie zadania realizuje.

Funkcjonalności systemu WMS

Do podstawowych zadań systemu WMS należą:

 1. Tworzenie i zarządzanie mapą magazynu: System powinien umożliwiać tworzenie dokładnej mapy magazynu, wraz z hierarchicznym podziałem jego struktury, co ułatwia zarządzanie przestrzenią i lokalizacją towarów.
 2. Kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi: Obejmuje to zarządzanie przyjęciami, wydawaniem towarów, kompletacją zamówień, a także optymalizację ścieżek kompletacji.
 3. Monitorowanie czasu operacji i stanów magazynowych: System powinien zapewniać aktualne informacje o czasie realizacji poszczególnych operacji i rzeczywistych stanach magazynowych.
 4. Kontrola ilościowa i jakościowa towarów: WMS musi umożliwiać sprawdzanie ilości i jakości przyjmowanych i wydawanych towarów, zapewniając tym samym wysoką dokładność inwentaryzacji.
 5. Szybki dostęp do informacji o produkcie: System powinien oferować łatwy i szybki dostęp do szczegółowych informacji o każdym produkcie w magazynie.
 6. Generowanie statystyk i raportowanie: Ważną funkcją jest możliwość tworzenia różnorodnych raportów i statystyk, które pomagają w analizie efektywności magazynu.
 7. Intuicyjny interfejs użytkownika: Interfejs powinien być przejrzysty i łatwy w obsłudze, co przyspiesza szkolenie nowych pracowników i codzienną pracę.
 8. Integracja z zewnętrznymi systemami: WMS musi oferować integrację z systemami ERP, platformami e-commerce/B2B, systemami kurierskimi oraz innymi narzędziami zewnętrznymi, co umożliwia płynną wymianę danych i automatyzację procesów.
 9. Wsparcie dla automatyki magazynowej i technologii identyfikacji: System powinien wspierać technologie takie jak kody kreskowe, RFID, Voice Picking, co zwiększa efektywność operacji magazynowych.
 10. Moduły dodatkowe na indywidualne zlecenie: Nowoczesny WMS powinien oferować możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły, takie jak fakturowanie, wizualizacja magazynu, zarządzanie spedycją, czy rozwiązania typu Van Selling, dostosowane do specyficznych potrzeb klienta.

Takie funkcje i możliwości sprawiają, że system oprogramowania WMS jest nie tylko narzędziem do zarządzania magazynem, ale również strategicznym elementem wspierającym całą logistykę przedsiębiorstwa, umożliwiającym optymalizację kosztów i zwiększenie efektywności operacyjnej.

Dlaczego wersja mobilna WMS powinna być oparta o system Android?

Wersja mobilna systemu powinna być również oparta o system Android, co wynika z kilku kluczowych przyczyn:

 1. Uniwersalność i dostępność: Android jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych systemów operacyjnych na świecie, co oznacza, że urządzenia z tym systemem są szeroko dostępne i stosunkowo tanie. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą łatwiej wyposażyć swoich pracowników w niezbędne narzędzia mobilne.
 2. Elastyczność i skalowalność: Android oferuje dużą elastyczność w dostosowywaniu aplikacji do specyficznych potrzeb biznesowych. System umożliwia rozwijanie i implementowanie niestandardowych funkcji, które mogą zwiększyć efektywność operacji magazynowych.
 3. Wsparcie dla różnorodnych urządzeń: System Android jest wspierany przez szeroką gamę urządzeń mobilnych, od smartfonów po specjalistyczne urządzenia do zastosowań przemysłowych. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą wybrać urządzenia najlepiej pasujące do ich środowiska operacyjnego i wymagań.
 4. Integracja z technologiami mobilnymi: Android doskonale współpracuje z różnymi technologiami mobilnymi, takimi jak GPS, NFC, czy skanery kodów kreskowych i RFID. To umożliwia efektywne wykorzystanie tych technologii w procesach magazynowych, np. w lokalizowaniu towarów, identyfikacji produktów czy weryfikacji dostaw.
 5. Bezpieczeństwo: Chociaż Android jest systemem otwartym, oferuje szereg funkcji bezpieczeństwa, które mogą być wzmocnione przez dodatkowe rozwiązania oferowane przez producentów urządzeń lub aplikacji. To pozwala na bezpieczne zarządzanie danymi i operacjami magazynowymi.
 6. Łatwość obsługi i szkolenia: Urządzenia z Androidem są powszechnie używane i znane większości użytkowników, co znacząco obniża barierę wejścia i skraca czas potrzebny na szkolenie pracowników w zakresie obsługi systemu WMS.
 7. Rozwój i wsparcie: Android jest ciągle rozwijany, oferując nowe funkcje i ulepszenia, które mogą być wykorzystywane do ulepszania mobilnej wersji systemu WMS. Ponadto, istnieje szeroka społeczność deweloperów i firm, które oferują wsparcie i rozwój aplikacji na Androida.

Z tych powodów, oparcie mobilnej wersji systemu WMS o system Android jest strategicznym wyborem, który może przynieść przedsiębiorstwu szereg korzyści operacyjnych i finansowych, ułatwiając zarządzanie magazynem i optymalizując procesy logistyczne.

logowanie-wms-rewista.png

Zastosowanie i wdrożenie systemu informatycznego WMS

Zastosowanie WMS obejmuje szeroki wachlarz działań, które mają na celu usprawnienie procesów magazynowych oraz logistycznych. Systemy WMS są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa różnych branż, takich jak produkcja, handel, dystrybucja czy usługi logistyczne.

Aby wdrożyć system WMS, należy przejść przez kilka etapów, które obejmują analizę potrzeb, wybór odpowiedniego systemu, konfigurację oraz szkolenie pracowników. Poniżej przedstawiamy, jak przebiega wdrożenie systemu WMS:

 1. Analiza potrzeb: Na początek, przedsiębiorstwo powinno dokładnie przeanalizować swoje potrzeby oraz wymagania, aby określić, jakie funkcje systemu WMS będą niezbędne do usprawnienia procesów magazynowych.
 2. Wybór systemu WMS: Następnie, przedsiębiorstwo powinno wybrać inteligentny system zarządzania magazynem, który spełnia jego wymagania oraz jest kompatybilny z istniejącymi systemami, takimi jak ERP czy TMS.
 3. Konfiguracja systemu WMS: Po wyborze systemu, należy przystąpić do jego konfiguracji, co obejmuje m.in. definiowanie parametrów magazynu, tworzenie struktury magazynowej, ustawienie reguł przyjęć, wydań oraz kompletacji towarów czy integrację z innymi systemami.
 4. Szkolenie pracowników: Wdrożenie systemu wymaga również przeszkolenia pracowników, którzy będą korzystać z systemu. Szkolenie powinno obejmować zarówno teorię, jak i praktykę, aby pracownicy mogli efektywnie wykorzystywać WMS w codziennej pracy.
 5. Testowanie i uruchomienie WMS: Przed pełnym uruchomieniem systemu, warto przeprowadzić testy, które pozwolą na sprawdzenie, czy działa prawidłowo oraz czy pracownicy są w stanie efektywnie z niego korzystać. Po pomyślnym zakończeniu testów, WMS może zostać uruchomiony w pełnym zakresie.

Zastosowanie systemu WMS oraz jego wdrożenie przyczyniają się do osiągania lepszych wyników oraz zwiększenia satysfakcji klientów.

Co czego służy system magazynowy WMS?

Zarządzanie magazynem WMS to kompleksowe podejście do zarządzania procesami magazynowymi, które pozwala na optymalizację pracy magazynu oraz zwiększenie efektywności. System WMS wspiera zarządzanie zapasami, stanami magazynowymi, procesami magazynowymi oraz pracą magazynu. Poniżej przedstawiamy, jak system WMS wspomaga te obszary:

 1. Zarządzanie zapasami: WMS pozwala na precyzyjne monitorowanie zapasów magazynowych, co umożliwia optymalizację poziomu zapasów oraz redukcję kosztów związanych z ich przechowywaniem. Dzięki temu, przedsiębiorstwa mogą unikać sytuacji braku towarów oraz zbyt dużego ich nagromadzenia.
 2. Zarządzanie stanami magazynowymi: System WMS umożliwia śledzenie stanów magazynowych w czasie rzeczywistym, co pozwala na szybkie reagowanie na zmiany oraz podejmowanie właściwych decyzji dotyczących zamówień, przyjęć czy wydań towarów. Dzięki temu, przedsiębiorstwa mogą lepiej kontrolować procesy magazynowe oraz zwiększać efektywność pracy.
 3. Zarządzanie procesami magazynowymi: WMS wspiera zarządzanie procesami magazynowymi, takimi jak przyjęcia, wydań, kompletacja czy inwentaryzacja. Dzięki temu, przedsiębiorstwa mogą usprawnić te procesy oraz zredukować czas oraz koszty związane z ich realizacją.
 4. Zarządzanie pracą magazynu: System pozwala na efektywne zarządzanie pracą magazynu, co obejmuje m.in. przydzielanie zadań, kontakt między pracownikami (komunikator), monitorowanie wydajności pracy czy planowanie zmian. Dzięki temu, przedsiębiorstwa mogą lepiej kontrolować pracę magazynu oraz zwiększać efektywność pracy pracowników.

Korzyści z wdrożenia i zalety systemu WMS

Korzyści z wdrożenia WMS są liczne i dotyczą różnych aspektów zarządzania magazynem. Wdrożenie takiego systemu przyczynia się do poprawy efektywności pracy, redukcji kosztów oraz zwiększenia satysfakcji klientów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety systemu WMS:

 1. Optymalizacja procesów magazynowych: Wdrożenie WMS pozwala na usprawnienie procesów magazynowych, takich jak przyjęcia, wydań, kompletacja czy inwentaryzacja. Dzięki temu, przedsiębiorstwa mogą zredukować czas oraz koszty związane z ich realizacją.
 2. Redukcja kosztów związanych z przechowywaniem zapasów: System WMS umożliwia precyzyjne monitorowanie zapasów magazynowych, co pozwala na optymalizację poziomu zapasów oraz redukcję kosztów związanych z ich przechowywaniem.
 3. Zwiększenie efektywności pracy pracowników: Dzięki systemowi przedsiębiorstwa mogą lepiej kontrolować pracę magazynu oraz zwiększać efektywność pracy pracowników poprzez przydzielanie zadań, monitorowanie wydajności pracy czy planowanie zmian.
 4. Poprawa jakości obsługi klienta: Wdrożenie WMS pozwala na szybsze i bardziej precyzyjne realizowanie zamówień klientów, co przyczynia się do zwiększenia ich satysfakcji oraz lojalności.
 5. Łatwiejsza kontrola i analiza danych: System WMS gromadzi i przetwarza dane dotyczące procesów magazynowych, co pozwala na łatwiejszą kontrolę oraz analizę tych danych, a tym samym podejmowanie lepszych decyzji biznesowych.

Jak wybrać i co wymaga system WMS?

Wybór odpowiedniego systemu WMS jest kluczowy dla efektywnego zarządzania magazynem. Aby wybrać system WMS, który spełni oczekiwania przedsiębiorstwa, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Poniżej przedstawiamy poradnik, jak wybrać system WMS oraz opis cech dobrego systemu WMS:

 1. Zrozumienie potrzeb biznesowych: Przed wyborem systemu, należy dokładnie przeanalizować potrzeby przedsiębiorstwa oraz określić, jakie funkcje i operacje powinien wspierać system. W ten sposób można wybrać rozwiązanie, które będzie najlepiej dopasowane do specyfiki działalności.
 2. Skalowalność i elastyczność: Dobry system WMS powinien być skalowalny oraz elastyczny, co pozwoli na dostosowanie go do zmieniających się potrzeb przedsiębiorstwa. Warto zwrócić uwagę na możliwość rozbudowy systemu o dodatkowe moduły czy integrację z innymi systemami.
 3. Intuicyjność i łatwość obsługi:WMS powinien być intuicyjny oraz łatwy w obsłudze, co pozwoli na szybkie wdrożenie go w przedsiębiorstwie oraz efektywną pracę pracowników.
 4. Wsparcie techniczne i aktualizacje: Warto wybrać system WMS, który oferuje wsparcie techniczne oraz regularne aktualizacje, co pozwoli na utrzymanie systemu na bieżąco oraz szybkie rozwiązywanie ewentualnych problemów.
 5. Bezpieczeństwo danych: Bezpieczeństwo danych jest kluczowe dla każdego przedsiębiorstwa, dlatego warto wybrać system WMS, który oferuje zaawansowane mechanizmy zabezpieczające oraz gwarantuje ochronę danych przedsiębiorstwa.

Sprawdź, jak nasi klienci minimalizują błędy nawet o 100%!

Elementy systemu i modułowa budowa

System magazynowy WMS składa się z wielu kluczowych elementów i modułów, które współpracują ze sobą, tworząc kompleksowe narzędzie do efektywnego zarządzania magazynem. Zrozumienie modułowej budowy systemu WMS pozwala lepiej zrozumieć jego działanie oraz możliwości. Poniżej przedstawiamy najważniejsze elementy i moduły systemu WMS oraz ich funkcje:

 • Interfejs użytkownika: Zapewnia łatwe i intuicyjne korzystanie z systemu przez pracowników magazynu, oferując różne ekrany, menu oraz narzędzia do zarządzania procesami magazynowymi.
 • Moduł zarządzania procesami: Odpowiada za kontrolowanie i koordynowanie kluczowych procesów magazynowych, takich jak przyjęcie towaru, kompletacja zamówień, czy wysyłka, umożliwiając ich automatyzację i optymalizację.
 • Moduł zarządzania zasobami: Umożliwia monitorowanie i kontrolowanie stanu magazynu, w tym ilości towarów, ich lokalizacji, czy stanu technicznego, zapewniając pracownikom bieżący dostęp do informacji o zasobach.
 • Moduł raportowania i analizy: Pozwala na generowanie raportów i analizowanie danych magazynowych, co wspiera monitorowanie wydajności magazynu i identyfikację obszarów do usprawnienia.

Dodatkowo, system może być rozbudowany o specjalistyczne moduły dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, takie jak:

 • Moduł Fakturowanie: Umożliwia tworzenie faktur cyklicznych i dodatkowych, opartych o zdefiniowane cenniki lub importowane z systemu ERP, oraz generowanie plików XML na potrzeby JPK.
 • Moduł Wizualizacja: Przedstawia magazyn w formie 2D, z aktywnym polem wskazującym zatowarowanie danego obszaru, co ułatwia orientację w przestrzeni magazynowej.
 • Moduł Praca+: Służy do realizacji dodatkowych zadań magazynowych, jak np. sprzątanie, zwiększając efektywność operacyjną.
 • Moduł Kurier: Wspiera współpracę z platformami kurierskimi, przejmując zadania związane z tworzeniem i drukowaniem etykiet kurierskich.
 • Moduł Traceability: Zapewnia śledzenie historii produktu, co jest kluczowe dla zapewnienia jakości i bezpieczeństwa.
 • Moduł Trasowanie: Oferuje automatyczne planowanie i optymalizację tras, co jest szczególnie ważne w logistyce i dystrybucji.
 • Moduł Spedycja: Zarządza całym procesem spedycji, od planowania po realizację, zapewniając płynność przepływu towarów.
 • Moduł Van Selling: Jest rozwiązaniem dla firm dostarczających i sprzedających produkty bezpośrednio na miejscu u klienta, co ułatwia zarządzanie sprzedażą mobilną.

Modułowa budowa systemu WMS pozwala na łatwe dostosowanie go do specyficznych potrzeb przedsiębiorstwa oraz rozbudowę o dodatkowe funkcje, co czyni go niezwykle elastycznym narzędziem wspierającym zarządzanie magazynem na każdym etapie.

Automatyzacja i zarządzanie procesami dzięki WMS

Automatyzacja procesów to kluczowy aspekt współczesnego zarządzania magazynem, który pozwala na zwiększenie efektywności pracy oraz redukcję kosztów. WMS odgrywa istotną rolę w automatyzacji procesów magazynowych, umożliwiając ich kontrolowanie, koordynowanie oraz optymalizację. Dzięki temu, przedsiębiorstwa mogą osiągnąć lepsze wyniki oraz zwiększyć konkurencyjność na rynku.

System WMS pomaga w optymalizacji procesów magazynowych poprzez analizę danych oraz generowanie raportów, które wskazują na obszary wymagające usprawnień. Na podstawie tych informacji, przedsiębiorstwo może wprowadzać zmiany w procesach magazynowych, takie jak zmiana lokalizacji towarów, zmiana kolejności kompletacji zamówień czy wprowadzenie nowych technologii. Optymalizacja procesów przekłada się na zwiększenie wydajności pracy magazynu oraz redukcję kosztów operacyjnych.

System WMS ułatwia pracę magazynową poprzez automatyzację wielu zadań, które wcześniej wymagały ręcznego wykonywania przez pracowników. Przykłady takich zadań to: kontrola stanu magazynu, przyjęcie towaru, kompletacja zamówień czy wysyłka. Automatyzacja tych procesów pozwala na redukcję błędów, związanych z ręcznym wprowadzaniem danych, oraz na skrócenie czasu realizacji poszczególnych zadań. Dzięki temu, pracownicy magazynu mogą skupić się na bardziej wartościowych zadaniach, takich jak kontrola jakości czy obsługa klienta.

Warto zauważyć, że automatyzacja i optymalizacja magazynu dzięki WMSowi przekłada się również na lepsze zarządzanie zasobami ludzkimi. System WMS pozwala na monitorowanie wydajności pracy poszczególnych pracowników oraz identyfikowanie obszarów, w których mogą oni poprawić swoje umiejętności. Dzięki temu, przedsiębiorstwo może lepiej zarządzać swoim personelem oraz inwestować w rozwój kompetencji pracowników.

Podsumowanie

Nowoczesny system WMS (Warehouse Management System) stanowi fundament efektywnego zarządzania magazynem, będąc kluczowym elementem w procesie modernizacji logistyki i digitalizacji łańcucha dostaw. Jego wdrożenie umożliwia nie tylko optymalizację procesów magazynowych, ale także zapewnia precyzyjną kontrolę stanów magazynowych, co przekłada się na zwiększenie efektywności pracy, redukcję błędów operacyjnych oraz lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej.

Integracja systemu WMS z innymi kluczowymi systemami zarządzania przedsiębiorstwem, takimi jak systemy ERP (Enterprise Resource Planning), odgrywa istotną rolę w efektywnej wymianie danych i zarządzaniu zasobami przedsiębiorstwa. Taka synergia pozwala na stworzenie spójnego ekosystemu informatycznego, który wspiera zarządzanie łańcuchem dostaw na każdym etapie – od zamówienia po dostawę końcową.

Dostawcy systemów WMS oferują różnorodne rozwiązania, dostosowane do potrzeb i specyfiki działalności firm. Wybór odpowiedniego systemu WMS wymaga dokładnej analizy i powinien uwzględniać zarówno obecne, jak i przyszłe potrzeby przedsiębiorstwa. Warto przy tym rozważyć nie tylko systemy zintegrowane z ERP, ale również niezależne systemy WMS, które mogą okazać się odpowiednie dla mniejszych przedsiębiorstw, poszukujących skutecznych, ale mniej skomplikowanych rozwiązań. Niezależne systemy WMS zapewniają szereg funkcjonalności, takich jak zarządzanie stanami magazynowymi, planowanie i optymalizacja procesów, automatyzacja operacji magazynowych oraz zaawansowane narzędzia do generowania raportów i analiz.

Podsumowując, wdrożenie nowoczesnego systemu WMS jest kluczowym krokiem w kierunku modernizacji logistyki i efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw. Takie rozwiązanie nie tylko zwiększa efektywność operacyjną magazynu, ale również umożliwia lepsze wykorzystanie jego potencjału oraz optymalizację zasobów całego przedsiębiorstwa. Wybór i integracja odpowiedniego systemu WMS, dostosowanego do specyfiki działalności firmy, stanowi zatem strategiczną decyzję, która może znacząco wpłynąć na konkurencyjność i rentowność biznesu.

Borykasz się z jednym z tych problemów?

 1. Niewystarczająca efektywność operacyjna magazynu: Potrzebujesz zwiększyć efektywność pracy magazynu poprzez automatyzację procesów magazynowych.
 2. Błędy w zarządzaniu zapasami: Masz problem z dokładnością inwentaryzacji i zarządzaniem stanami magazynowymi, co prowadzi do nadmiernych zapasów lub ich niedoboru.
 3. Trudności w śledzeniu i lokalizowaniu towarów: Potrzebujesz lepszego systemu lokalizacji towarów w magazynie, aby zminimalizować czas na wyszukiwanie produktów.
 4. Komplikacje związane z rosnącą skalą działalności: Twoja firma rośnie, a z nią liczba SKU, co generuje potrzebę bardziej zaawansowanego systemu WMS.
 5. Wymagania dotyczące integracji z innymi systemami: Musisz zintegrować system WMS z innymi systemami informatycznymi w przedsiębiorstwie, takimi jak ERP, CRM, czy platformy e-commerce.
 6. Potrzeba lepszego zarządzania zasobami ludzkimi: Szukasz rozwiązań, które pomogą w optymalizacji wykorzystania zasobów ludzkich w magazynie.
 7. Wymagania dotyczące zgodności i raportowania: Musisz spełnić specyficzne wymogi branżowe lub regulacyjne dotyczące zarządzania magazynem.
 8. Ograniczenia budżetowe: Poszukujesz systemu WMS, który oferuje optymalny stosunek ceny do oferowanych funkcjonalności i korzyści, szczególnie jeśli Twoje przedsiębiorstwo ma ograniczony budżet na inwestycje w IT.

Jeśli którekolwiek z tych wyzwań brzmi znajomo umów się z nami na konsuktacje. Nasz zespół ekspertów jest gotowy, aby pomóc Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie dopasowane do specyfiki Twojej działalności. Oferujemy wsparcie w wyborze i wdrożeniu systemu WMS, który nie tylko rozwiąże Twoje bieżące problemy, ale również wspomoże rozwój Twojego biznesu w przyszłości.

Zarezerwuj bezpłatną konsultację z ekspertem

Poradnik wyboru systemu WMS

Powiązane tematy:

system_wms_rewista.png
Rewista WMS to nowoczesne, elastyczne i ekonomiczne narzędzie, którego opcje dopasowane są do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Umożliwia intuicyjne i kompleksowe zarządzanie ruchem produktów w magazynie oraz pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej.
WMS-Rewista.webp
System zarządzania magazynem (WMS) to nieodłączny element nowoczesnej logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw. Dzięki zaawansowanym funkcjom i możliwościom, systemy WMS znacząco ułatwiają codzienną…
Program_do_obslugi_magazynu.webp
Program do zarządzania magazynem to narzędzie, które pozwala na efektywne zarządzanie procesami magazynowymi, kontrolowanie stanów magazynowych oraz optymalizację pracy zespołu.
WMS_czy_ERP.png
System WMS jest niezależnym systemem magazynowym, który skupia się na zarządzaniu wszystkimi aspektami logistycznymi. System ERP to system do planowania zasobów przedsiębiorstwa, który łączy informacje i dane dotyczące produkcji, finansów, handlu detalicznego i innych funkcji firmy.
Inwentaryzacja_w_magazynie_2.png
Inwentaryzacja stanowi nieodłączny element prowadzenia magazynu, ponieważ pozwala na dokładne określenie ilości produktów znajdujących się na stanie, a także ich wartości.
Inwentaryzacja_w_magazynie.png
Inwentaryzacja w magazynie polega na dokładnym sprawdzeniu i rejestracji ilości, rodzaju i stanu wszystkich produktów znajdujących się w magazynie.

Często zadawane pytania (FAQ) - oprogramowanie magazynowe

Czym jest oprogramowanie magazynowe?

Oprogramowanie magazynowe to systemy informatyczne takie jak np. WMS Rewista, wspomagające zarządzanie i kontrolę procesów magazynowych.

Jakie są główne funkcje oprogramowania magazynowego?

Do funkcji należą m.in. zarządzanie zapasami, kontrola przepływu towarów, automatyzacja zamówień i procesów wysyłkowych.

Czy oprogramowanie magazynowe integruje się z innymi systemami?

Tak, powinna integrować się z innymi systemami ERP, księgowymi czy e-commerce.

Jakie korzyści przynosi korzystanie z oprogramowania magazynowego?

Poprawia efektywność, redukuje błędy, zwiększa przejrzystość procesów magazynowych.

Czy oprogramowanie magazynowe jest dostosowane do różnych rodzajów magazynów?

Tak, dostępne są rozwiązania dopasowane do różnorodnych potrzeb i rodzajów magazynów.

Jakie rodzaje oprogramowania magazynowego istnieją?

Istnieją różne typy, od prostych systemów i modułów magazynowych do kompleksowych rozwiązań dla dużych operacji.

Czy oprogramowanie magazynowe jest trudne w obsłudze?

Zależy od systemu, ale wiele z nich, np. WMS Rewista, jest zaprojektowanych z myślą o łatwości użytkowania.

Czy mogę dostosować oprogramowanie do specyficznych potrzeb mojego magazynu?

Tak, wiele systemów jak np. WMS Rewista oferuje możliwości konfiguracji i dostosowania.

Jakie są wymagania sprzętowe dla oprogramowania magazynowego?

Wymagania zależą od konkretnego produktu, ale często wymagany jest standardowy sprzęt komputerowy oraz mobilne urządzenia magazynowe takie jak skanery kodów kreskowych, komputery mobilne, tablety itp.

‹ Wróć do listy aktualności

Zebra
Honeywell
Adventech Dlog
Soti
Extreme
ProGlove
Nice label
Datalogic
Printronix Auto ID
51T Charging

Adres korespondencyjny:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Męczenników Oświęcimia 40, 41-922 Radzionków

tel. 32 388 08 80
zapytania@aspekt.net.pl

Adres rejestrowy:
ASPEKT Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 11/E6
40-082 Katowice

NIP: 6262687188
REGON: 276 465 720
KRS: 0000122442

Sąd Rejonowy Katowice - Wschód, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał Zakładowy: 272 500,00 PLN

Formularz kontaktowy

Masz pytania lub potrzebujesz wyceny? Wyślij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.